هیلاری کلینتون: سخنان ترامپ خطرناک و خوراکی تبلیغاتی داعش است

هیلاری کلینتون: سخنان ترامپ خطرناک و خوراکی تبلیغاتی داعش است
نگارش از Euronews

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری، برغم انتقادها و مخالفت های داخلی و خارجی با طرح «جلوگیری از ورود مسلمانان به

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری، برغم انتقادها و مخالفت های داخلی و خارجی با طرح «جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا»، بر این طرح و اظهارات اخیرش اصرار می ورزد.

آقای ترامپ گفت که اخیراً در برنامه های تلویزیونی گفته می شود که سخنان و نظرات او «قابل تامل است».

او همچنین با اشاره به «تشفین مالک»، زن ۲۷ سالۀ پاکستانی الاصل، یکی از دو عامل اصلی تیراندازی و کشتار ۱۴ نفر در شهر سن برناردینو در ایالت کالیفرنیا گفت که:«این زنِ به کلی افراطی شده با ویزای ازدواج» وارد آمریکا شده است.

دونالد ترامپ اعلام حمایت کاخ سفید از تصویب طرحی توسط کنگره که ورود آزاد و بدون دریافت روادید به آمریکا را محدود می کند نیز دلیلی بر محق بودن سخنان و نظرات خود می داند.

حامیان و برخی از جمهوریخواهان دونالد ترامپ را گزینه ای مناسب برای مقابله با تهدیدات تروریستی اسلامگرایان افراطی می دانند و با او هم رای هستند.

بسیاری دیگر اما نظر آقای ترامپ مبنی بر توقف ورود مسلمانان به آمریکا را نژادپرستانه می دانند.

هیلاری کلینتون، داوطلب نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز اخیرا گفت که سخنان دونالد ترامپ دیگر مایه تفریح و خنده مردم نیست بلکه خطرناک و خوراکی تبلیغاتی برای داعش است.

صدها نفر از منتقدان وی روز پنجشنبه با تجمع در برابر هتل محل اقامت وی در نیویورک علیه وی شعار سر دادند.

مطالب مرتبط