Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درگیری در صحن علنی پارلمان اوکراین

درگیری در صحن علنی پارلمان اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان اوکراین باردیگر میزبان درگیری فیزیکی میان نمایندگان هوادار نخست وزیر و مخالفان وی بود. جمعه در حالیکه آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر این کشور در

آگهی

پارلمان اوکراین باردیگر میزبان درگیری فیزیکی میان نمایندگان هوادار نخست وزیر و مخالفان وی بود. جمعه در حالیکه آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر این کشور در پشت تریبون قرار گرفته بود یکی از نمایندگان مخالف دولت پس از اهدای دسته ای گل با نخست وزیر درگیر شد و سپس حامیان دولت در پارلمان این نماینده را به باد کتک گرفتند.

اختلاف شدید بین احزاب تحت ائتلاف با دولت عامل اصلی تنشهای روز جمعه در پارلمان اوکراین بوده است.

درگیریها زمانی آغاز شد که نخست وزیر که از سال ۲۰۱۴ در این مقام قرار گرفته است به پشت تریبون رفت تا گزارش بیلان سالانه دولت را قرائت کند.
یکی از نمایندگان حامی رئیس جمهوری اوکراین، پتروپوروشنکو، که در طول هفته تلاش کرده بود زمینه استعفای نخست وزیر اوکراین را فراهم کند بسوی آرسنی یاتسنیوک حمله ور شد.

هر چند نخست وزیر کنونی خونسردی خود را حفظ کرد اما نمایندگان حامی وی با وکیل هوادار رئیس جمهوری اوکراین درگیر شدند. نخست وزیر اوکراین پس از پایان درگیریها با ابراز تاسف از بروز چنین صحنه هایی در صحن پارلمان اعلام کرد پارلمان اوکراین نباید به سیرک و یا شوی تلویزیونی بدل شود.

ویکتوریا سیومار، نماینده حامی نخست وزیر این درگیری را عامل شرم دولت اوکراین خواند.

سخنگوی پارلمان که از نزدیکان رییس جمهوری اوکراین نیز هست از نخست وزیر پوزش خواست و این حرکت را غیر انسانی عنوان کرد. پیشتر نیز پارلمان اوکراین شاهد چنین درگیریهایی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون در چین خواستار پذیرش «مسئولیت مشترک برای برقراری صلح» در اوکراین خواهد شد

آیا پوتین به اوکراین حمله خواهد کرد؟

ولودیمیر زلنسکی: شانس زیادی وجود دارد که جنگ در شرق اوکراین پایان یابد