کشتار سن برناردینو؛ شرکت یکی از عوامل حمله در عملیات تروریستی ناموفق در سال ۲۰۱۲

کشتار سن برناردینو؛ شرکت یکی از عوامل حمله در عملیات تروریستی ناموفق در سال ۲۰۱۲
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پیشرفت تحقیق و تجسس علیه زوج عامل حمله در سن برناردینوی کالیفرنیا ماموران پلیس فدرال آمریکا شواهد و مدارک جدیدی درباره جهادی بودن کشتاری که باعث

آگهی

با پیشرفت تحقیق و تجسس علیه زوج عامل حمله در سن برناردینوی کالیفرنیا ماموران پلیس فدرال آمریکا شواهد و مدارک جدیدی درباره جهادی بودن کشتاری که باعث مرگ ۱۴ شهروند آمریکایی شد یافته اند.

به گفته اف بی آی سید فاروق آمریکایی پاکستانی تبار پیش از دیدار با همسر پاکستانی مقیم عربستان سعودی اش گرایشهای رادیکال داشته است.

رییس بخش تجسس پلیس فدرال آمریکا می گوید: “آنها مدتها پیش از آنکه با یکدیگر دیدار کنند گرایش جهادی پیدا کرده اند. در اواخر سال ۲۰۱۳ با یکدیگر درباره جهاد و شهادت گفتگو می کنند، تنها پیش از آنکه با یکدیگر ازدواج کنند و با هم به ایالات متحده بیایند.”

به گفته شبکه خبری سی ان ان و با تایید یکی از مقامات آمریکایی، در سال ۲۰۱۲ سید فاروق به همراه فرد دیگری نقشه عملیات تروریستی در ایالت کالیفرنیا داشته اند که موفق به انجام آن نشده اند.

از سوی دیگر ماموران اف بی آی، دریافته اند که سید فاروق تنها دو هفته پیش از حمله سن برناردینو مبلغی معادل ۲۸ هزار و پانصد دلار دریافت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا دست کم ۲ کشته و شش زخمی به جا گذاشت

جنگ غزه؛ واشنگتن برای نخستین بار یک گردان ارتش اسرائیل را تحریم می‌کند

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت