Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیروزی بی سابقه مخالفان دولت در انتخابات ونزوئلا

پیروزی بی سابقه مخالفان دولت در انتخابات ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمارش اولیه آرا در انتخابات ونزوئلا حاکی از پیروزی بی سابقه مخالفان دولت است. بر اساس شمارش اولیه آرا ائتلاف مخالفان دولت تا کنون دست کم ۹۹ کرسی

آگهی

شمارش اولیه آرا در انتخابات ونزوئلا حاکی از پیروزی بی سابقه مخالفان دولت است.

بر اساس شمارش اولیه آرا ائتلاف مخالفان دولت تا کنون دست کم ۹۹ کرسی پارلمان را به خود اختصاص داده اند. این در حالی است که تا کنون پیروزی فقط ۴۶ نامزد حزب حاکم قطعی شده است.

ائتلاف مخالفان که از احزاب میانه رو و محافظه کار تشکیل شده اعلام کرده است که نسبت به کسب ۱۱۲ کرسی پارلمان اطمینان دارد. در این صورت دو دهه حاکمیت سوسیالیستها در ونزوئلا پایان خواهد یافت و مخالفان دولت حتی قادر خواهند بود که با وضع قوانینی مخالفان سیاسی را آزاد کنند یا برخی از مواد قانون اساسی را تغییر دهند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در یک سخنرانی شکست را پذیرفت و گفت: «با توجه به نتیجه انتخابات ما اینجا آمده ایم. با پایبندی به اخلاق. آمده ایم تا این نتایج ناخوشایند را به رسمیت بشناسیم و بپذیریم و به همه مردم ونزوئلا بگوییم که قانون اساسی و دموکراسی ما پیروز شده است. ما آن را می پذیریم.»

مخالفان دولت با جشن و پایکوبی به استقبال نتیجه انتخابات رفتند. به عقیده بسیاری از تحلیلگران دلیل اصلی شکست حزب حاکم اقتصاد بحران زده ونزوئلا تحت رهبری نیکلاس مادورو بوده است.

نیکلاس مادورو که ادامه دهنده راه هوگو چاوز، رئیس جمهوری سابق ونزوئلا است، به دلیل اجرای برنامه های رفاه عمومی، در میان طبقه محروم این کشور محبوبیت زیادی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی «بزرگ» مادورو در انتخابات محلی ونزوئلا

پیروزی تاریخی ائتلاف مخالفان در انتخابات پارلمانی ونزوئلا و پایان حاکمیت سوسیالیست ها

محافظه‌کاران مقدونیه شمالی با شکست حزب حاکم به قدرت رسیدند