Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اف بی آی: عاملان تیراندازی سن برناردینو تمرین تیراندازی کرده بودند

اف بی آی: عاملان تیراندازی سن برناردینو تمرین تیراندازی کرده بودند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس فدرال آمریکا می گوید شواهد به دست آمده، تندرو شدن سید رضوان فاروق و همسرش تشفین مالک را ثابت می کند اما هنوز هیچ اسنادی که نشان بدهد این

آگهی

پلیس فدرال آمریکا می گوید شواهد به دست آمده، تندرو شدن سید رضوان فاروق و همسرش تشفین مالک را ثابت می کند اما هنوز هیچ اسنادی که نشان بدهد این تیراندازی یک «توطئۀ بین المللی سازمان یافته» بوده، به دست نیامده است.

دیوید بادویچ، یکی از مسولان اف بی آی در جریان یک کنفرانس خبری با بیان این مطلب گفت:«به موجب مدارکی که به دست آورده ایم این دو نفر در باشگاههای تیراندازی شهر و اطراف لس آنجلس تمرین تیراندازی کرده بودند. آخرین تمرین تیراندازی این دو چند روز قبل از حادثۀ سن برناردینو بوده است.»

وی همچنین از تحقیقات برای یافتن فرد یا گروهی که این دو نفر تحت تاثیر آنها افراطی شده اند، خبر داد. به گفتۀ دیوید بادویچ این تحقیقات با همکاری سرویس های اطلاعاتی متحدان خارجی آمریکا در حال انجام است. پلیس فدرال آمریکا می گوید تشفین مالک که اهل پاکستان است پیش از این اقدام از بیعت با ابوبکر بغدادی رهبر دولت اسلامی با اطرافیان خود سخن گفته بود.

در جریان تیراندازی این دو در مرکز درمانی سن برناردینو، ۱۴ نفر جان خود را از دست دادند. داعش در یک پیام رادیویی، این دو نفر را «سربازان خلیفه و علاقمندان به دولت اسلامی» نامیده اما مسئولیت برنامه ریزی یا فرماندهی این تیراندازی به گفتۀ مقامات آمریکا تروریستی را به عهده نگرفته است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در همین رابطه و طی سخنانی خطاب به مردم آمریکا اطمینان داد که برای تامین امنیت در این کشور از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در کالیفرنیا به عنوان «اقدام تروریستی» بررسی می شود

کشف مواد منفجره در محل زندگی عاملان کشتار کالیفرنیا

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند