Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

داعش عاملان تیراندازی کالیفرنیا را «پیرو و سرباز» این گروه نامید

داعش عاملان تیراندازی کالیفرنیا را «پیرو و سرباز» این گروه نامید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

داعش عاملان تیراندازی کالیفرنیا را «دو تن از پیروان و سربازان خلافت اسلامی» نامید. سه روز پس از آنکه سید رضوان فاروق و همسرش تشفین مالک در حمله به یک

آگهی

داعش عاملان تیراندازی کالیفرنیا را «دو تن از پیروان و سربازان خلافت اسلامی» نامید. سه روز پس از آنکه سید رضوان فاروق و همسرش تشفین مالک در حمله به یک مجتمع بهزیستی در سن برناردینو ۱۴ تن را کشتند و ۲۱ نفر را زخمی کردند و سپس توسط پلیس از پای درآمدند٬ رادیوی اینترنتی داعش آنها را «شهید فی سبیل الله» معرفی کرد.

یکی از همسایگان این زوج می گوید: «باورنکردنی است. آنها در دو قدمی ما بودند در خانه ای مملو از بمب و اسلحه.» دیگری می گوید: «ترسناک است. آخر اینجا منطقه بسیار آرامی است و همه هم را می شناسند. آدم انتظار چنین ماجراهایی را در همسایگی اش ندارد.»

پلیس فدرال آمریکا گفته است که علاوه بر سلاح٬ شواهدی نیز داخل منزل و خودروی آنها یافته است که نشان می دهد این حمله برنامه ریزی و سازماندهی شده و در نتیجه به گفته اف بی آی «اقدامی تروریستی» است.

باراک اوباما٬ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز شنبه در سخنانی گفت: «می دانیم که داعش و گروه های تروریستی همواره به دنبال این هستند که افرادی را چه در داخل کشور چه در خارج٬ به اعمال خشونت های خوفناک علیه ما تشویق کنند. این افراد بیشتر اوقات مانند گرگ های تنها عمل می کنند.»

وی سپس افزود که تمام نهادهای دولتی و غیردولتی باید دست در دست یکدیگر تلاش کنند و اجازه ندهند که این افراد در دام اینگونه «ایدئولوژی های نفرت انگیز» بیفتند.

روزنامه لس آنجلس تایمز از منابع اف بی آی نقل کرده است که مرد مهاجم با دو گروه تندروی اسلام گرا در خارج از آمریکا ارتباط داشته است. این در حالی ست که خانواده فاروق٬ این زوج را «با نگرشی سنتی» معرفی کرده است اما هرگونه رابطه با جریان های تندور را نادرست می دانسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در کالیفرنیا به عنوان «اقدام تروریستی» بررسی می شود

ادای احترام به قربانیان کشتار سن برناردینو

آزادی حمل سلاح در آمریکا؛ تداعی کننده فیلمهای وسترن