افزایش احتمال شکست سوسیالیست ها در انتخابات پارلمانی ونزوئلا

افزایش احتمال شکست سوسیالیست ها در انتخابات پارلمانی ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زمان برپایی کمپین های انتخاباتی در ونزوئلا در حالی روز پنجشنبه پایان یافت که به نظر می رسد، بسیاری از مردم این کشور خواهان تغییر حزب سیاسی حاکم در

آگهی

زمان برپایی کمپین های انتخاباتی در ونزوئلا در حالی روز پنجشنبه پایان یافت که به نظر می رسد، بسیاری از مردم این کشور خواهان تغییر حزب سیاسی حاکم در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه هستند.
حزب سوسیالیست ونزوئلا که هوگو چاوز، رهبر سابق آن بود با کاهش محبوبیتش در میان مردم این کشور به نظر می رسد انتخاباتی بسیار پرچالش را پیش رو داشته باشد.

پیش بینی های اولیه حاکی از آنست که گروه های ائتلافی مخالف حزب حاکم در انتخابات پیش رو ۲ برابر بیشتر از سوسیالیست ها رای خواهند داشت. در صورت بروز این اتفاق این نخستین بار خواهد بود که سوسیالیست ها در انتخابات حمایت ملی را همراه نخواهند داشت.

افزایش فقر، جرم و جنایت و وضعیت اقتصادی کشور در سالهای زمامداری نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا سبب کاهش محبوبیت این حزب در میان مردم شده است.

نظر سنجی های نشان می دهد، حزب سوسیالیست ونزوئلا از زمان مرگ چاوز در سال ۲۰۱۳ میلادی و با روی کار آمدن رئیس جمهوری کنونی حدود ۳۰ درصد از محبوبیت خود را از دست داده است.

مادورو وعده داده که در صورت شکست حزبش با هوادارانش به خیابان ها آمده و دست به تظاهرات بزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید