Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ژاپنی ها در رقابتهای جودوی توکیو، طلا درو کردند

ژاپنی ها در رقابتهای جودوی توکیو، طلا درو کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابتهای گرانداسلم توکیو، آخرین مسابقه جودو در فصل جاری محسوب می شود. در این رقابتهای سه روزه در زادگاه جودو، ۲۹۵ جودوکار مرد و ١٨١ جودوکار زن شرکت

آگهی

رقابتهای گرانداسلم توکیو، آخرین مسابقه جودو در فصل جاری محسوب می شود. در این رقابتهای سه روزه در زادگاه جودو، ۲۹۵ جودوکار مرد و ١٨١ جودوکار زن شرکت دارند و علاوه بر تلاش برای کسب سهمیه المپیک ریو بر سر جایزه ۱۵۰ هزار یورویی این رقابتها نیز با یکدیگر مبارزه می کنند.

فینال پنج وزن نخست روز جمعه برگزار شد و در سه وزن، قهرمانان با امتیاز ایپون، طلا را به گردن آویختند. در منهای ۴۸ کیلوی زنان، فینال یک فینال صد در صد ژاپنی بود. هارونا آسامی و آمی کُندو، هر دو از کشور میزبان بر روی تاتامی حاضر شدند. کُندو که برای امتیاز «وازاآری» پای حریف را گرفته بود، کنترلش را از دست داد و به امتیاز ایپون بسنده کرد. اما همین امتیاز هم برای قهرمانی او کافی بود. سارا مِنِش برزیلی، قهرمان المپیک لندن به مدال برنز قناعت کرد.

میساتو ناکامورا ثابت کرد بی جهت قهرمان جهان نیست. این جودوکار ژاپنی در منهای ۵۲ کیلوی زنان، موفق شد هموطنش آی شیشیمه را از پیش روی بردارد و ششمین مدال طلای خود را در رقابتهای گرانداسلم بر گردن بیاویزد. آی شیشیمه در این بازی به علت کم کاری سه بار از داور اخطار گرفت.

و در نهایت در منهای ۵۷ کیلوی زنان، یک فرانسوی به فینال رسید. اِلِن ریسیوو برای کسب مدال طلا در برابر سوکازا یوشیدای ژاپنی بر روی تاتامی حاضر شد. اما اقبال هم با این جودوکار فرانسوی یار نبود تا چشم بادامی های میزبان در این وزن هم طلا بگیرند. یوشیدا امسال در گراند اسلم روسیه هم قهرمان شده بود.

اما به مبارزات مردان برویم، در دسته منهای ۶۰ کیلو، جایی که بزلان مردانف روس هر چه زد به در بسته بود. نوآهیسا تاکاتو که قهرمانی جهان در سال ٢٠١٣ را در کارنامه دارد از همان ابتدا حمله کرد و با فن «اوسوتوگاری» و متعاقبا امتیاز «وازاآری» حریف خود را حیرت زده کرد. تاکاتوی ژاپنی در پایان همانطور که پیش بینی می شد مدال طلا را بر گردن آویخت.

در نهایت در فینال دسته منهای ۶۶ کیلوی مردان هم در جودوکار ژاپنی بر روی تاتامی حاضر شدند. توموفومی تاکاجو، قهرمان آسیا در سال جاری، در همان پانزده ثانیه آغازین با امتیاز «یوکو» از هموطنش، ماساهی ابینوما پیش افتاد و با حفظ برتری خود تا پایان، به عنوان نفر اول روی سکو رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت