Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک مقام دولت افغانستان: رهبر طالبان کشته شده است

یک مقام دولت افغانستان: رهبر طالبان کشته شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سلطان فیضی، مشاور رسانه ای و سخنگوی عبدالرشید دوستم می گوید ملا اختر منصور، رهبر طالبان – که گفته می شد در یک درگیری درونگروهی به شدت زخمی شده بود- جان خود را از دست داده است.

Taliban leader Mullah Akhtar Mansour died of injuries.

— Sultan Faizy سلطان (@SultanFaizy) 3 Décembre 2015

به گزارش خبرگزاری ایرنا، «شورای عالی طالبان» به رهبری ملا «محمد عبدالرسول» (یک گروه انشعابی از طالبان) هم مرگ اختر منصور را تایید و اعلام کرد که وی در درگیری با اعضای ارشد گروه طالبان زخمی شده و سپس در بیمارستان جان باخته است.

با وجود اعلام پیشین دولت افغانستان مبنی بر مجروحیت ملا اختر منصور در یک درگیری درون گروهی در شامگاه سه شنبه در نزدیکی شهر کویته پاکستان، «ذبیح الله مجاهد» یکی از سخنگویان طالبان، خبر این نزاع و زخمی شدن رهبر این سازمان را از اساس تکذیب کرده بود.

از زمان اعتراف دیرهنگام طالبان به مرگ ملا محمد عمر، رهبر پیشین این گروه و اعلام ریاست ملا منصور، گروهی از اعضا و فرماندهان این گروه با انتقاد از تصمیمات رهبری، از بدنه طالبان جدا شده و شماری از آنان با تشکیل «شورای عالی طالبان»، ملا «محمد عبدالرسول» را به عنوان رهبر تازه خود برگزیدند.

اعضای گروه طالبان با وجود آشفتگی در میان کادر رهبری، توانسته اند در ماه های گذشته حملات متعددی را علیه شهروندان و مراکز دولتی و نظامی در سراسر خاک افغانستان سازماندهی و اجرا کنند.

در صورت تائید صحت خبر مرگ ملا اختر منصور، احتمال تعویق مجدد مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان بعید به نظر نمی رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند

سیل در افغانستان؛ طالبان می‌گوید دست‌کم ۱۷ نفر جان باخته‌اند

سازمان ملل متحد: بیش از ۳۰۰ نفر در سیل ناگهانی افغانستان جان باختند