Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تازه ترین نظرسنجی: حزب حاکم در انتخابات اسپانیا پیروز خواهد شد

تازه ترین نظرسنجی: حزب حاکم در انتخابات اسپانیا پیروز خواهد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتایج تازه ترین نظرسنجی در اسپانیا نشان می دهد که حزب حاکم در انتخابات ماه جاری میلادی پیروز خواهد شد. بر اساس این نظرسنجی دولتی، حزب محافظه کار

آگهی

نتایج تازه ترین نظرسنجی در اسپانیا نشان می دهد که حزب حاکم در انتخابات ماه جاری میلادی پیروز خواهد شد. بر اساس این نظرسنجی دولتی، حزب محافظه کار «مردم» به رهبری ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، با وجود پیشی گرفتن از دیگر احزاب در انتخابات بیستم دسامبر، احتمالا اکثریت را در پارلمان از دست خواهد داد. در صورت محقق شدن پیش بینی ها، این حزب حدود پنجاه کرسی کمتر از حداقل مورد نیاز برای کسب اکثریت خواهد داشت.

به نظر می رسد که سوسیال دموکراتهای مخالف دولت نتوانسته اند برنامه جذابی برای اقتصاد بحران زده اسپانیا به رای دهندگان ارائه کنند. چرا که بر اساس این نظرسنجی، حزب کارگران سوسیالیست اسپانیا به رهبری پدرو سانچز، فقط ۸۹ کرسی پارلمان را کسب خواهد کرد.

بسیاری از کارشناسان از حزب «شهروندان» به رهبری آلبرت ریورا به عنوان حزب تعیین کننده دولت بعدی نام می برند. چرا که بر اساس نظرسنجی ها این حزب حدود ۶۶ کرسی را کسب خواهد کرد و در ائتلاف با یکی از دو حزب پیشتاز می تواند در تشکیل دولتی ائتلافی مشارکت داشته باشد.

حزب چپگرای «پودموس» یا «ما می توانیم» به رهبری پابلو ایگلسیاس، که هیچ کرسی در پارلمان ندارد، شاید شگفتی آفرین انتخابات پیش رو باشد. زیرا نظرسنجی اخیر نشان می دهد که نامزدهای این حزب بر ۲۵ کرسی پارلمان تکیه خواهند زد. با در نظر گرفتن احزاب منطقه ای در ارتباط با این حزب چپگرا، شمار کرسیهای این حزب تا حدود پنجاه کرسی افزایش خواهد یافت.

دلیل اصلی کاهش محبوبیت حزب حاکم که در سال ۲۰۱۱ توانسته بود به تنهایی اکثریت را به دست بیاورد، ناتوانی دولت در عمل به مهمترین وعده انتخاباتی خود مبنی بر بهبود اوضاع بیکاری است. نرخ بیکاری در اسپانیا در طول چهار سال حاکمیت حزب مردم، فقط دو درصد کاهش پیدا کرده است و همچنان بالای بیست درصد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا اسپانیا در برابر ظهور راست افراطی در اتحادیه اروپا سر خم نکرد؟

نگاهی به چهار نامزد اصلی و عملکرد آنها در آستانه انتخابات پیش‌روی اسپانیا

۷ روز تا انتخابات اسپانیا؛ نظرسنجی‌ها از سقوط چپ‌ها و تشکیل دولت راست‌گرا حکایت دارد