مرگ یک پناهجو در مرز یونان و مقدونیه بر اثر برق گرفتگی

مرگ یک پناهجو در مرز یونان و مقدونیه بر اثر برق گرفتگی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک پناهجوی مراکشی تبار در مرز یونان و مقدونیه دچار برق گرفتگی شد و جان باخت. این حادثه روز پنجشنبه و در دومین روز درگیری های بی وقفه میان پلیس

آگهی

یک پناهجوی مراکشی تبار در مرز یونان و مقدونیه دچار برق گرفتگی شد و جان باخت. این حادثه روز پنجشنبه و در دومین روز درگیری های بی وقفه میان پلیس مقدونیه و پناهجویان رخ می دهد.

صدها پناهجوی دیگر از کشورهایی چون پاکستان٬ مراکش و ایران در یونان و پشت مرز مقدونیه گیر کرده اند. پلیس مرزی مقدونیه مهاجران سوری٬ عراقی و افغان را بعنوان پناهجو به رسمیت می شناسد و فقط به آنها اجازه عبور از مرز را می دهد.هدف این پناهجویان که متحمل رنج بسیاری شده اند رسیدن به شمال اروپا است.

هفته گذشته نیز در حادثه ای مشابه یک پناهجوی دیگر مراکشی تبار روی سقف قطار دچار برق گرفتگی شد و جان باخت. در پی آن تنش میان پلیس مقدونیه و پناهجویان بالا گرفت.

مقدونیه به منظور جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور دهها کیلومتر از مرزش را حصارهای فلزی کشیده است.

در همین حال بعد از اسلواکی٬ مجارستان اعلام کرده که علیه طرح اتحادیه اروپا مبنی بر سهمیه بندی پناهجویان در بین اعضای این اتحادیه به دادگاه اروپایی شکایت کرده است.

با نزدیک شدن فصل زمستان دولت یونان می گوید در تلاش است تا پناهجویانی که در نزدیکی مرز این کشور تجمع کرده اند را به ماندن در یونان و تسلیم درخواست پناهندگی خود در این کشور تشویق کند.

از سوی دیگر پاکستان سی پناهجویی را که یونان با یک هواپیما به اسلام آباد بازگردانده بود نپذیرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است