چند مسجد در فرانسه تعطیل شدند

چند مسجد در فرانسه تعطیل شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صلاح عبدالسلام، که از او به عنوان یکی از طراحان اصلی کشتار پاریس نام می برند همچنان فراری است و سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی اروپا به دنبال ردپایی از

آگهی

صلاح عبدالسلام، که از او به عنوان یکی از طراحان اصلی کشتار پاریس نام می برند همچنان فراری است و سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی اروپا به دنبال ردپایی از او در بلژیک هستند.

کشتار پاریس جان ۱۳۰ نفر را گرفت و باعث شد که برای اولین بار در نیم قرن اخیر در سراسر فرانسه وضعیت اضطراری حاکم شود.

وزیر کشور فرانسه در نشستی خبری، با دفاع از تصمیم دولت مبنی بر برقرار کردن وضعیت اضطراری در سراسر کشور، درباره بخشی از اقدامات دولت فرانسه پس از حملات پاریس صحبت کرد.

او همچنین گفت که هفته گذشته دو مسجد برای اولین بار در در فرانسه تعطیل شدند. چرا که به گفته او این مساجد به جای محلی برای عبادت، به مکانی برای گسترش «افراط گرایی اسلامی» تبدیل شده بودند.

برنارد کازنوو از تفحص بیش از دو هزار خانه و بازداشت دویست نفر خبر داد. به گفته وزیر کشور فرانسه تا کنون بیش از سه هزار اسلحه توقیف شده است.

آقای کازنوو گفت: «در جریان تفحص از منزل اداره کنندگان مسجد، پلیس یک هفت تیر نه میلیمتری پیدا کرد که متعلق به فردی است که بلافاصله بازداشت شد. یک حافظه کامپیوتری مخفی و شماری از اسناد و مدارک مرتبط با فعالیتهای جهادی به همراه مدارک یک بیمه عمر که مربوط به سه سال پیش است پیدا شد.»

نیروهای امنیتی بریتانیا هم چهار نفر را به دلیل مظنون بودن به برنامه ریزی برای فعالیتهای تروریستی در منطقه لوتون بازداشت کردند. پلیس بریتانیا گفته است که این بازداشتها ارتباطی با حملات پاریس ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟