فرانسه خواستار سرعت بخشیدن به روند مذاکرات در کنفرانس تغییرات آب و هوایی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرانسه خواستار سرعت بخشیدن به روند مذاکرات در کنفرانس تغییرات آب و هوایی شد

گفتگوها میان سران کشورهای جهان در پاریس در جریان است تا برای جلوگیری از گرم شدن زمین راهی عملی بیابند.

در سومین روز کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوایی٬ لوران فابیوس٬ وزیر خارجه فرانسه که ظاهرا از روند مذاکرات چندان خرسند نیست از نمایندگان 185 کشور حاضر در کنفرانس خواست تا امور را با سرعت بیشتری دنبال کنند. او گفت: «کارهای زیادی مانده که باید انجام شود و باید روند امور را سرعت ببخشیم. به سرعت باید راه حل هایی پیدا شود. سران دولتها روز دوشنبه تعهد مشخصی داده اند و باید در عمل به آن موفق باشند و هر اقدام ممکن را انجام دهند.»

نایجل پارویس٬ مذاکره کننده سابق تغییرات آب و هوایی آمریکا که هم اکنون ریاست مشاوران حوزه اقلیمی را عهده دار است نیز نگرانی خود را از این مساله پنهان نکرده است. او گفت: «ما همیشه قبل از بهتر به بدتر می رسیم. با یک بن بستی در مذاکرات روبرو هستیم و گویی همه چیز از دست رفته است. اما همیشه همینطور بوده و احتمالا به توافقی قوی دست خواهیم یافت٬ توافقی که شامل مقرراتی مهم است و یک گام عملی به جلو خواهد بود.

در حاشیه این کنفرانس٬ چند تن از فعالان محیط زیست و البته مخالف این اجلاس٬ در پاریس تجمع کردند. آنها می گویند که «دولتهای حاضر در این کنفرانس قادر نیستند جلوی فاجعه تغییرات آب و هوایی را بگیرند.»

این کنفرانس تا یازدهم دسامبر (کمتر از ده روز دیگر) ادامه دارد.