Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

افزایش شمار زنان و کودکان در میان پناهجویان

افزایش شمار زنان و کودکان در میان پناهجویان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«مرز را باز کنید». این درخواست ۲۰۰۰ پناهجو از ایران، بنگلادش، سومالی و پاکستان است که در پی تصمیم کشورهای بالکان به کنترل بیشتر مرزها، در پشت مرز

آگهی

«مرز را باز کنید». این درخواست ۲۰۰۰ پناهجو از ایران، بنگلادش، سومالی و پاکستان است که در پی تصمیم کشورهای بالکان به کنترل بیشتر مرزها، در پشت مرز یونان با مقدونیه مانده اند. تعداد پناهجویانی که از راه دریا به اروپا رسیده اند، کاهش شدیدی داشته و از ۲۲۰ هزار نفر در ماه اکتبر به ۱۴۰ هزار نفر در ماه نوامبر رسیده است. در عین حال شمار زنان و کودکان پناهجو افزایش یافته است.

سارا کرو، سخنگوی یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد می گوید: «شمار زنان و کودکان هم چنان بالا می رود و این برای ما غافلگیر کننده است. این که افراد با خانواده مهاجرت می کنند، نشانه احساس ناامیدی آنهاست. وقتی شما تمام خانواده را با خود همراه می کنید، یعنی این که مدرسه برای فرزندانتان ندارید، سرپناه مناسب ندارید، آتیه ای ندارید و حتی می خواهید پل های پشت سرتان را هم خراب کنید.»

از سوی دیگر دولت ترکیه یک روز بعد از توافق با اتحادیه اروپا، در حدود ۱۳۰۰ نفر از پناهجویان و قاچاقچیان از کشورهای مختلف از جمله سوریه، عراق، ایران و افغانستان را در چناق قلعه، واقع در شمال غربی این کشور دستگیر کرد. جسد یک پناهجوی ناشناس نیز در ساحل دریای اژه کشف شد. استان چناق قلعه محل اصلی حرکت پناهجویان از خاک ترکیه به جزیره یونانی لزبوس است.

تنها در ماه نوامبر ۸۲ هزار و ۴۵۰ مهاجر در دریای اژه از خطر مرگ نجات یافتند. در همین مدت ۱۶۵ قاچاقچی انسان نیز به دست مأموران ترکیه دستگیر شدند و جسد ۲۰۵ پناهجو از آب گرفته شد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۸۸۶ هزار پناهجو از راه دریا به اروپا رسیده اند که از این میان ۷۳۸ هزار نفر وارد یونان شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند

درخواست آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسرائیل آفریقای جنوبی را به «تحریف واقعیت» متهم کرد

سازمان ملل تشدید کنترل حجاب و صدور حکم اعدام توماج صالحی در ایران را محکوم کرد