پاپ سفر خود را در محلۀ مسلمان نشین «بانگی» به پایان می برد

پاپ سفر خود را در محلۀ مسلمان نشین «بانگی» به پایان می برد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو در ادامۀ سفر خود روز یکشنبه وارد بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت. رهبر کاتولیک های جهان

پاپ فرانچسکو در ادامۀ سفر خود روز یکشنبه وارد بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت. رهبر کاتولیک های جهان در مراسم بازگشایی درب مقدس کلیسای جامع این شهر، از گروههای مسلح در این کشور خواست سلاح های خود را بر زمین بگذارند.

آگهی

پاپ فرانچسکو همچنین با بازگشایی درب کلیسای جامع بانگی، به طور سمبلیک آغاز سال ژوبیلۀ مسیحی با موضوع رحمت را اعلام کرد.

رهبر کاتولیک های جهان قرار است در ادامۀ حضور خود در آفریقای مرکزی روز دوشنبه از مسجد کودوکو در منطقۀ مسلمان نشین این شهر بازدید کند. قرار است وی در این دیدار از سوی پنج امام مسلمانان آفریقای مرکزی مورد استقبال قرار بگیرد و سپس در مراسم مشترکی شرکت کند.

منطقۀ کودوکو یکی از خطرناک ترین محلات پایتخت است که حتی مسلمانان ساکن این بخش نیز به طور روزانه در معرض خطر مرگ ناشی از درگیری های گروههای مسلح از جمله گروه مسلمان «سلکا» و گروه مسیحی ضد بالکا قرار دارند.

قرار است نزدیک به ۱۱ هزار مامور حافظ صلح و نیروی نظامی آفریقای مرکزی برای تامین امنیت این روز که آخرین روز از سفر پاپ به آفریقا نیز هست، بسیج شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری «جشن دندان» در سریلانکا با حضور فیل‌های تزئین‌شده و نمایش آکروبات‌بازها

دولت فرانسه پوشیدن «عبا» توسط دانش‌آموزان دختر در مدارس را ممنوع می‌کند

سفر به لیسبون؛ پاپ فرانسیس «رسوایی» آزار و اذیت روحانیت در پرتغال را محکوم کرد