Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لندن برای برپایی راهپیمایی گسترده در اعتراض به تغییرات اقلیمی آماده می شود

لندن برای برپایی راهپیمایی گسترده در اعتراض به تغییرات اقلیمی آماده می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه تنها یک روز تا برپایی نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در پاریس باقی مانده فعالان محیط ۱۰۰ سازمان غیردولتی در همکاری با یکدیگر در

آگهی

در حالیکه تنها یک روز تا برپایی نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در پاریس باقی مانده فعالان محیط زیست ۱۰۰ سازمان غیردولتی در همکاری با یکدیگر در نظر دارند تا راهپیمایی بزرگی را در شهر لندن برگزار کنند.

با نزدیک شدن به موعد کنفرانس پاریس، سازمان جهانی هواشناسی با انتشار گزارشی اعلام کرده که جهان در سال ۲۰۱۵ رکورد جدیدی از انتشار گازهای گلخانه ای در جو را به ثبت رسانده است.

بر اساس این گزارش حتی در صورت تحقق تعهدات اعلام شده از سوی ۱۴۷ کشور جهان در زمینه مبارزه با تغییرات اقلیمی، میزان افزایش گرمایش زمین در پایان قرن ۲۱، به ۳ درجه در بهترین حالت و در بدترین شرایط به ۵/۳ درجه خواهد رسید که این رقم با انتظارات اعلام شده مبنی برافزایش ٢ درجه ای دمای هوا در سال ٢١٠٠، فاصله بسیاری خواهد داشت.

فعالان محیط زیست پیش بینی می کنند، راهپیمایی روز یکشنبه لندن با حضور هزاران نفر از سراسر بریتانیا همراه شود.
همزمان با راهپیمایی لندن، بیش از دو هزار و ۱۷۰ برنامه متفاوت در بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر جهان در روزهای ۲۸ و ۲۹ نوامبر با هدف فشار بر رهبران سیاسی جهان در نشست پاریس برای اتخاذ تصمیم برای جلوگیری از روند تغییرات آب و هوایی برگزار می شود.

خبرنگار یورونیوز گفت و گوهایی را با مدیران دو انجمن غیردولتی “کافاد” و “کمپین مقابله با تغییرات آب و هوایی” درباره فعالیت های آنها برای برپایی این تظاهرات داشته است.

نیل تورنز، مدیر حمایت انجمن غیر دولتی “CAFOD” درباره دلیل برپایی این راهپیمایی می گوید: «این راهپیمایی تفاوت بسیار بزرگی ایجاد خواهد کرد زیرا به سیاستمداران خواهد گفت که مردم خواستار یک اقدام جهانی هستند و می خواهند اطمینان پیدا کنند که پس از حضور سیاستمداران در نشست پاریس، تصمیم های اتخاذ شده از سوی آنها عملی خواهد شد و این برای ما بسیار حیاتی است که رو به جلو پیش برویم. پاریس نقطه پایان نیست و تنها آغازی برای پیشرفت روبه جلو است تا یک اقدام مثبت واقعی صورت گیرد.»

سوزان جفری، مدیر کمپین مقابله با تغییرات آب و هوایی نیز می گوید: «زمانیکه رهبران و سیاستمداران با یکدیگر دیدار می کنند، به نظر بسیار مهم است که ما با برپایی راهپیمایی در خیابان ها حضور یابیم. این بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنیم آنها فکر نمی کنند که می توانند در یک خلا و پشت درهای بسته تصمیم بگیرند. به خصوص الان که برپایی راهپیمایی در پاریس لغو شده است، می خواهیم با این اقدام مطمئن شویم که آنها منافع شرکتهای نفتی را به منافع این کره خاکی و مردمی که روی آن زندگی می کنند، ترجیح نمی دهند.»

علی خردپیر، خبرنگار یورونیوز از لندن گزارش می دهد: «در پی لغو تظاهراتی که در پاریس برنامه ‎ریزی شده بود، به نظر می ‎آید که لندنی‎ها با تلاش برای هرچه بزرگ‎تر برپا کردن راهپیمایی شان قصد جبران آن را دارند. کنشگران بر این گمانند که این راهپیمایی با موضوع “تغییرات آب و هوایی، عدالت و اشتغال” در نوع خود و در سراسر بریتانیا بی ‎نظیر برپا شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه عواملی می توانند موفقیت کنفرانس محیط زیست پاریس را تضمین کنند؟

بانک جهانی ۱۶ میلیارد دلار به آفریقا کمک می کند

کنفرانس پاریس؛ سرنوشت زمین همچنان در دستان ماست