اعضای دولت جدید پرتغال سوگند یاد کردند

اعضای دولت جدید پرتغال سوگند یاد کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنتونیو کوشتا، نخست وزیر جدید پرتغال به همراه اعضای کابینه اش در پارلمان این کشور سوگند یاد کردند. دولت جدید پرتغال که ائتلافی از احزاب چپگرا از جمله

آگهی

آنتونیو کوشتا، نخست وزیر جدید پرتغال به همراه اعضای کابینه اش در پارلمان این کشور سوگند یاد کردند. دولت جدید پرتغال که ائتلافی از احزاب چپگرا از جمله احزاب سوسیالیست، کمونیست و سبز است توسط سوسیالیستهای میانه رو رهبری می شود.

آنیبال کاواکو سیلوا، رئیس جمهوری پرتغال چند روز قبل آنتونیو کوشتا را مسئول تشکیل دولت کرده بود. نخست وزیر جدید پرتغال گفت: «تدابیر ریاضتی باعث ایجاد رشد نمی شوند. آنها برای ما رونق اقتصادی به ارمغان نمی آورند. جنس اصلاحاتی که نیاز داریم متفاوت است. اصلاحات به تداوم در سرمایه گذاری، در نوآوری در ارزش قائل شدن برای سرزمینمان و منابعمان، در بهبود بهداشت و در مبارزه با نابرابری نیاز دارد.»

پس از دولت یونان که توسط چپها اداره می شود، پرتغال دومین کشور منطقه مالی یورو است که چپگراها در آن رهبری دولت را به دست گرفته اند.

چند هفته قبل ائتلاف احزاب چپگرا در پارلمان پرتغال با برنامه های دولت جدید مخالفت کردند و به این ترتیب دولت راست میانه گرای پرتغال کمتر از دو هفته پس از آغاز کار، سقوط کرد.

دولت جدید بر خلاف دولت قبلی، مخالف برنامه های ریاضت اقتصادی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات پارلمانی پرتغال همزمان با موفقیت چشمگیر راست‌گرایان افراطی

رای دهندگان پرتغالی در انتخابات پارلمانی با نتیجه‌ای نامعلوم به پای صندوق‌ می‌روند

چرا سیاست مهاجرتی پرتغال سخاوتمندانه است؟