قاضی مجارستانی اتهامها علیه چهار متهم تروریستی را رد کرد

قاضی مجارستانی اتهامها علیه چهار متهم تروریستی را رد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس حکم قاضی دادگاهی در مجارستان چهار مظنونی که به اتهام برنامه ریزی برای عملیات تروریستی بازداشت شده بودند، هیچ ارتباطی با فعالیتهای تروریستی

بر اساس حکم قاضی دادگاهی در مجارستان چهار مظنونی که به اتهام برنامه ریزی برای عملیات تروریستی بازداشت شده بودند، هیچ ارتباطی با فعالیتهای تروریستی ندارند و فقط به جمع آوری سلاح های قدیمی علاقمند هستند.

آگهی

در شرایطی که در پی حملات پاریس، سراسر اروپا نسبت به احتمال وقوع حملات مشابه نگران است، بازداشت این چند نفر نگاه ها را به مجارستان جلب کرد.

مرکز ضد تروریسم مجارستان پس از این که در خودروی متهمان مواد منفجره قدیمی را کشف کرد، آنها را به اتهامهای تروریستی به دادگاه کشاند. اما حالا مشخص شده است که این چند نفر از جمله سردسته جوان آنها فقط به جمع آوری سلاح ها و جنگ افزارهای جنگ جهانی دوم علاقمند بوده اند. سردسته این گروه چهار نفره هیچ سابقه کیفری ندارد.

رئیس پلیس ضد تروریسم مجارستان گفته بود که در محل فعالیت این افراد، اسلحه، صدا خفه کن و تجهیزات ساخت بمب پیدا کرده است. او همچنین گفته بود که احتمال ارتباط آنها را با اسلامگرایان تندرو نباید نادیده گرفت.

رئیس کمیته امنیت ملی پارلمان به خبرنگار یورونیوز می گوید: «پس از اتفاقات پاریس ما نمی توانیم مردم را در شک و ابهام رها کنیم. ترس افکنی با تروریسم و تروریستها و حتی مطرح کردن چنین موضوعی غیرقابل قبول است.»

این ماجرا، نهادهای اطلاعاتی کشور مجارستان را به موضوع داغ طنز در این کشور تبدیل کرده است.

آندریا هایاگوش، گزارشگر یورونیوز از بوداپست می گوید: «شبکه های اجتماعی اینترنت پر شده اند از جوک درباره اقدام اخیر مرکز ضدتروریسم. بعضی ها البته می گویند که شاید حقیقتت در جایی بین آن چه که دو طرف می گویند نهفته باشد. یعنی ماجرا جدی است اما به تروریسم ربطی ندارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن

مقامات امنیتی تاجیکستان از کشته شدن ستیزه‌جویان افغان در آستانه روز ملی خبر دادند

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد