آمازون صاحب موشک فضایی شد

آمازون صاحب موشک فضایی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آمازون آزمایش اولین موشک فضایی خود به نام «New Shepard» را با موفقیت پشت سر گذاشت. طراحی و ساخت این موشک که قادر است سفینه هایی با شش نفر را حمل کند،

آگهی

آمازون آزمایش اولین موشک فضایی خود به نام «New Shepard» را با موفقیت پشت سر گذاشت. طراحی و ساخت این موشک که قادر است سفینه هایی با شش نفر را حمل کند، توسط شرکت بلو اوریجین صورت گرفته است.

این شرکت تحقیقاتی در زمینۀ تجهیزات فضایی به جف بزوس مالک آمازون تعلق دارد و آزمایش مذکور نیز در تگزاس انجام گرفت. به گفتۀ مالک آمازون، ۲۰۰ میلیون دلار برای تحقیقات و ساخت این موشک ها اختصاص داده شده است.

پرواز آزمایشی این موشک روز دوشنبه انجام گرفته و موشک مذکور توانسته است تا ارتفاع ۱۰۱ کیلومتری پرواز کند.

این موشک پس از رسیدن به این ارتفاع، مجددا به زمین بازگشت و در همان محلی که به اتمسفر زمین پرتاب شده بود، به زمین نشست. این موشک توانایی باقی ماندن در فضا را ندارد و به گفتۀ مسئولان بلواوریجین، به منظور استفاده در توریسم فضایی ساخته شده است. این موشک می تواند پس از عبور از اتمسفر زمین به مدت چند دقیقه در ورای این مرز بماند و امکان معلق ماندن را به سرنشینان آن بدهد.

ساخت موشک هایی که از آنها به عنوان بالابرندۀ سفینه ها از آنها استفاده شود و قادر باشند پس از قراردادن سفینه های فضایی در مدار زمین مجددا به زمین بازگردند، از اهداف بسیاری از شرکت های هوافضاست.

برخی از سازمان های فعال در زمینۀ ساخت هواپیما یا سفینه از جمله ایرباس از سال ۲۰۱۰ تحقیقات در این باره را آغاز کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح آمریکا برای گسیل گروه ضربت به دریای سرخ؛ سالیوان: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است

دایناسورها احتمالا مقصر «عمر کوتاه» انسان‌ها هستند

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند