Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حملات فیزیکی و لفظی به مسلمانان در بریتانیا و فرانسه افزایش یافته است

حملات فیزیکی و لفظی به مسلمانان در بریتانیا و فرانسه افزایش یافته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملات به مسلمانان در بریتانیا پس از حوادث پاریس افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری ها و به نقل از مقامات بریتانیا، طی روزهای پس از این حملات، ۱۱۵

آگهی

حملات به مسلمانان در بریتانیا پس از حوادث پاریس افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری ها و به نقل از مقامات بریتانیا، طی روزهای پس از این حملات، ۱۱۵ مسلمان در این کشور هدف حملات لفظی یا فیزیکی قرار گرفته اند.

به نوشتۀ روزنامۀ ایندیپندنت این حملات تنها در هفتۀ گذشته ۳۰۰ درصد افزایش نشان می دهد. بیشتر زنانی که مورد برخوردهای لفظی قرار گرفته اند، بین ۱۴ تا ۴۵ سال داشته اند. این روزنانۀ بریتانیایی در گزارش خود تاکید کرده است شمار کسانی که مورد حمله قرار گرفته اند ممکن است بیشتر از این تعداد باشد چرا که بسیاری به خاطر ترس شکایت نکرده اند. این میزان افزایش خشونت علیه مسلمانان طی هفتۀ گذشته با حملات صورت گرفته پس از قتل سرباز بریتانیایی در ماه مه ۲۰۱۳ برابری می کند.

در فرانسه نیز چند حمله علیه مسلمانان بویژه در شهرهایی نظیر مارسی ثبت شده است. حملاتی نیز علیه شهروندان یهودی مذهب ثبت شده که گفته می شود توسط جوانان مسلمان صورت گرفته است. پلیس فرانسه برای جلوگیری از این حملات از اماکن مذهبی نظیر مساجد و کنیسه ها محافظت می کند.

یک شهروند مسلمان در مقابل مسجد پاریس در مورد افزایش ضرایب ایمنی در این اماکن می گوید: «به نظر من این همه تاکید بر تامین امنیت طبیعی است. به خاطر اتفاقاتی که افتاده و چند نفر عامل آن بوده اند، مردم این حملات را به دیگران تعمیم می دهند. اقدامات این چند نفر را نمی توان به نام اسلام ثبت کرد و طبیعی است که از مسلمانان هم محافظت بشود.»

شورای مسلمانان فرانسه از ۳۲ حمله علیه مسلمانان خبر می دهد که بیشتر آنها نیز علیه زنان برقع پوش و یا مردانی با ظاهر اسلامی صورت گرفته است.

فرانسه با پنج میلیون شهروند مسلمان، بزرگترین جمعیت مسلمان در اروپا را در خود جای داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه امامان جماعت آموزش دیده در کشورهای خارجی را نخواهد پذیرفت

ممنوعیت پوشیدن عبا در مدارس فرانسه؛ شورای دولتی بر تصمیم دولت صحه گذاشت

گرایش روز افزون به راست‌افراطی در اروپا؛ آیا جمهوری ایرلند یک استثنا باقی می‌ماند؟