دبیر کل سازمان ملل آمریکا و روسیه را به همکاری برای از بین بردن تروریسم فراخواند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دبیر کل سازمان ملل آمریکا و روسیه را به همکاری برای از بین بردن تروریسم فراخواند

بان کی مون٬ دبیر کل سازمان ملل متحد ایالات متحده آمریکا و روسیه را به همکاری در ریشه کن کردن تروریسم فراخواند.
آقای بان در اجلاس اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا٬ آسه آن با تاکید بر ضرورت وحدت و همبستگی در مبارزه با داعش و دیگر گروه های ترویستی گفت که در اوایل سال آینده میلادی برنامه جامع مبارزه با خشونت و افراطگرایی را علنی خواهد کرد.

باراک اوباما٬ رئیس جمهوری آمریکا هم که برای شرکت در این اجلاس به کوالالامپور سفر کرده بر این نکته تاکید کرد که کشورش در مبارزه با افراطگرایان داعش٬ از میان برداشتن رهبرانشان و قطع منابع مالی آنها هیچ نرمشی نشان نخواهد داد.

آقای اوباما گفت: «از میان برداشتن داعش تنها یک هدف واقعی نیست. بلکه هدفی در حال تحقق است. در این مسیر تمرکز توجه روسیه بر داعش سودمند خواهد بود. حالا که داعش مسئولیت انفجار هواپیمای روسیه را برعهده گرفته٬ فکر می کنم رئیس جمهور پوتین نسبت به این موضوع آگاهی بیشتری دارد.»

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین٬ رئیس جمهوری روسیه روز شنبه با ناکافی خواندن حملات هوایی کشورش به مواضع شورشیان و تروریست ها اظهار امیدواری کرد که مرحله بعدی حملات به نتایج مورد انتظار برسد.

در پی سقوط مشکوک هواپیمای مسافربری روسیه در آسمان مصر که به کشته شدن ۲۲۴ نفر انجامید روسیه هفته گذشته شهر رقه٬ مقر اصلی ستیزه جویان داعش را در سوریه هدف حملات هوایی سنگین خود قرار داد.

در همین حال روسیه از کشته شدن ده شبه نظامی وابسته به داعش را در جریان یک عملیات ویژه در شمال کشور خبر داده است.