نگاهی به روز نخست رقابتهای جودوی جایزه بزرگ چین

نگاهی به روز نخست رقابتهای جودوی جایزه بزرگ چین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ چین از روز جمعه در «کینگدائو» آغاز شد و جودوکاهای پنج وزن روی تاتامی رفتند. در منهای ۴۸ کیلوی زنان، قهرمان جوانان جهان

آگهی

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ چین از روز جمعه در «کینگدائو» آغاز شد و جودوکاهای پنج وزن روی تاتامی رفتند.

در منهای ۴۸ کیلوی زنان، قهرمان جوانان جهان شگفتی آفرید و زن شماره یک دنیا را شکست داد. اورانتستسگ مونخابات از مغولستان در مبارزه با فونا توناکی کم آورد و علیرغم تجربه بالا تسلیم شد تا جودوکای ژاپنی مدال طلا را بر گردن بیاویزد.

طلای منهای ۵۲ کیلو را هم به ژاپنی ها رسید. گلبادام باباموراتووای ترکمن، فاتح رقابتهای جایزه بزرگ تاشکند و یوکا نیشیدا، قهرمان رقابتهای آلماتی ۲۰۱۲ در فینال به مصاف هم رفتند و در نهایت جودوکای ژاپنی با امتیاز «ایپون» به مدال طلا رسید.

در منهای ۵۷ کیلوی زنان، میریم راپر هر چند مغلوب شد اما نشان داد همچنان در سی و سه سالگی قدرتمند است. این جودوکای آلمانی که با عبور از یاماماتوی ژاپنی به فینال رسیده بود در نبرد پایانی کم آورد و علیرغم جنگندگی، مبارزه را به سمیه دورجسورن از مغولستان واگذار کرد.

اما در قسمت مردان و در وزن منهای ۶۰ کیلو، ایلگار موشکیف از جمهوری آذربایجان به مصاف یرئون مورن از هلند رفت و پس از یک مبارزه سنگین و در شرایطی که تعادل در مبارزه برقرار بود با امتیاز «یوکو»، مدال طلا را از آن خود کرد.

طلای منهای ۶۶ کیلوی مردان هم به آذربایجانی ها رسید. تیمورخولگ داوادورج از مغولستان و برنده گراند اسلم پاریس در سال گذشته در مقابل نجات شیخ علیزادا از جمهوری آذربایجان، برنده رقابتهای جایزه بزرگ باکو، قرار گرفت و مبارزه را به حریف آذربایجانی خود واگذار کرد.

این رقابتها روز شنبه در اوزان منهای ۶۳ و ۷۰ کیلوی زنان و منهای ۷۳ و منهای ۸۱ مردان ادامه خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

جام ملت‌های آسیا؛ صعود مقدرانه قطر و تاریخ‌سازی تاجیک‌ها