Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تاثیر حملات پاریس بر مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

تاثیر حملات پاریس بر مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو موضوع ‘مهاجران و امنیت ملی’ در این دوره از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اقتصاد، موضوع اصلی سالهای اخیر در انتخابات این کشور، پیشی گرفته

آگهی

دو موضوع ‘مهاجران و امنیت ملی’ در این دوره از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اقتصاد، موضوع اصلی سالهای اخیر در انتخابات این کشور، پیشی گرفته است.

آنچه بحث مهاجرت و پناهجویان را به بحث امنیت ملی در آمریکا گره زده و آن را به کانون مناظره نامزدهای ریاست جمهوری کشانده حملات اخیر افراط گرایان و کشتار در پاریس است.

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا اخیراً در یکی از کمپین های انتحاباتی خود از موج پناهجویان و بحران مهاجرت به عنوان «بزرگترین اسب تروای تمام دوران» نام برد.

وی گفت:«وقتی مطالعه و دقت کنید، می بینید که آنها از طریق زنان و کودکان نفوذ خواهند کرد. من اولین نفری هستم که به این موضوع می پردازم. سه هفته پیش به خودم گفتم آیا شرم آور نیست! اما دیدم که همه آنها نه زن و کودک بلکه مرد هستند. بعد به پنج یا شش نفری که در حملات پاریس دست داشتند نگاه کنید، باید هوشیار بود.»

جان هیکن لوپر، فرماندار دموکرات ایالت کلرادو اما گفت:«اکثر پناهندگان سوری زنان، کودکان و سالمندان هستند. بسیاری از این خانواده ها حامی ارزشهای آمریکایی هستند، در سوریه مخالف جناح های دیگر و حقیقتا متحد ما بودند.»

کاخ سفید تصمیم دارد تا سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۰۰ هزار پناهجو از گوشه و کنار دنیا و در سال آتی میلادی۱۰ هزار پناهجوی سوری در خاک آمریکا پذیرفته شوند تصمیمی که تد کروز و دونالد ترامپ جمهوریخواه آن را « دیوانگی» و «جنون» خوانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنا بر اعلام مقامات نیویورک، هیچ حمله تروریستی این شهر را تهدید نمی کند

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد