حمله با سلاح سرد به دو مسلمان و یهودی در شهر مارسی

حمله با سلاح سرد به دو مسلمان و یهودی در شهر مارسی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک معلم یهودی در شهر مارسی فرانسه هدف حملۀ سه مرد جوان قرار گرفت و مجروح شد. این سه مرد چهارشنبه شب، پس از ضرب و شتم این معلم، وی را با چاقو زخمی

یک معلم یهودی در شهر مارسی فرانسه هدف حملۀ سه مرد جوان قرار گرفت و مجروح شد.

آگهی

این سه مرد چهارشنبه شب، پس از ضرب و شتم این معلم، وی را با چاقو زخمی کردند. این معلم یهودی در بیمارستان مارسی بستری شده و مسئولان این بیمارستان می گویند حال وی مناسب است.

میشل تبول، رئیس انجمن یهودیان فرانسه می گوید: «این سه مرد جوان که سوار بر موتور بوده اند، پس از کتک زدن وی، عکسی از محمد مراح را به وی نشان داده اند. یکی از از آنها تی شرتی با پرچم داعش به تن داشته است. این معلم را به زمین انداخته اند و با چاقو چند ضربه به او زده اند.»

این حمله بار دیگر نگرانی روشن شدن حملات علیه مسلمانان و یهودیان در فرانسه را در پی داشته است.

همزمان با این حمله، یک زن مسلمان برقع پوش نیز در متروی مارسی مورد حمله قرار گرفته است. این زن به پلیس گفت فرد مهاجم پس از ضرب و شتم وی، با کاتر ضربه ای به سینۀ این زن زده است. حال وی خوب توصیف می شود.

در سال ۲۰۱۲میلادی محمد مراح که نام وی به دلیل گرایشات افراطی برای پلیس آشنا بود، پس از به قتل رساندن سه سرباز فرانسوی، اقدام به تیراندازی در مقابل یک مدرسۀ یهودی در شهر تولوز کرد که منجر به مرگ ۴ کودک و پدر آنها شد.

در پی این دو حمله، وزارت کشور فرانسه در بیانیه ای ضمن ابزار انزجار از حملات صورت گرفته علیه مسلمانان و یهودی ها، تاکید کرد پلیس تلاش خود را برای دستگیری عاملان این حملات به کار خواهد بست. وزیر آموزش فرانسه نیز حمله به معلم یهودی را محکوم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای