تشدید تدابیر امنیتی در ایتالیا پس از دریافت هشدار وقوع حمله تروریستی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تشدید تدابیر امنیتی در ایتالیا پس از دریافت هشدار وقوع حمله تروریستی

در پی دریافت هشدار وقوع حمله تروریستی در ایتالیا، تدابیر امنیتی در سراسر این کشور تشدید شد. سازمان های امنیتی آمریکا روز پنجشنبه نسبت به وقوع حملاتی در دو شهر رم و میلان به مقامات ایتالیا هشدار دادند.

به گفته سفارت آمریکا در رم احتمال دارد اماکن توریستی، کلیساها، هتل ها و سالن های تیاتر و کنسرت هدف حملاتی مشابه پاریس قرار بگیرند.

همچنین پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی پنج مظنون را به ایتالیا معرفی کرده و مقامات این کشور نیز در حال شناسایی و ردیابی این افراد هستند.

همزمان وزیر کشور ایتالیا اعلام کرد که اقدامات امنیتی در اماکن تاریخی و به ویژه در اطراف واتیکان تشدید شده است. وی گفت که کشورش «همواره هشدارهای امنیتی را جدی می گیرد بویژه اگر این هشدار از سوی آمریکا داده شده باشد.»

یکی از شهروندان رم می گوید: «هشدار امنیتی آدم را کمی می ترساند و دلواپس می کند. اما زندگی ادامه دارد و باید بر ترسمان غلبه کنیم.»

در شهر رم روز پنجشنبه تعدادی از ایستگاه های مترو به دلیل خطر وقوع حمله تعطیل شد. همچنین فهرست مراکز حساس که باید به شدت مورد حفاظت قرار بگیرند از ۹۰ به ۱۵۰ مورد افزایش یافته است. هفتصد نیروی ارتش نیز به هزار و سیصد نظامی حاضر در رم پیوسته اند.

حدود پنجاه شهروند ایتالیا در سوریه به داعش پیوسته اند. به گفته وزارت کشور ایتالیا از ابتدای سال جاری تا کنون پنجاه و پنج اسلامگرای تندرو از جمله سه امام مسجد از این کشور اخراج شده اند.