پلیس فرانسه از مشارکت فرد نهم در حملات تروریستی پاریس خبر می دهد

پلیس فرانسه از مشارکت فرد نهم در حملات تروریستی پاریس خبر می دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس فرانسه می گوید پس از بررسی تمامی ویدئوهای ضبط شده از حمله به رستورانی در پاریس، به این نتیجه رسیده است که این حمله با شرکت سه تروریست صورت گرفته

آگهی

پلیس فرانسه می گوید پس از بررسی تمامی ویدئوهای ضبط شده از حمله به رستورانی در پاریس، به این نتیجه رسیده است که این حمله با شرکت سه تروریست صورت گرفته است. پیش از این پلیس اعلام کرده بود که دو تیرانداز در حمله به این رستوران شرکت داشته اند.

به این ترتیب شمار کسانی که پلیس در جستجوی آنهاست، به دو نفر می رسد. هفت نفر از این حمله کنندگان کشته شده اند و به گفتۀ پلیس، صلاح عبدالسلام یکی از عاملان این حملات تروریستی است که تحت تعقیب قرار دارد.

وی یک روز پس از این حملات در مرز فرانسه و بلژیک دیده شده و این نشان می دهد که پیش از انتشار تصاویر وی، صلاح عبدالسلام موفق به خروج از فرانسه شده است.

پلیس فرانسه پس از کشف یک اتومبیل کرایه ای رها شده در منطقۀ مونتروی پاریس که توسط حمله کنندگان مورد استفاده قرار گرفته بود، موفق به شناسایی این فرد شد.

صلاح عبدالسلام که به همراه دو برادر دیگرش در این حملات شرکت داشته است، در هتلی در منطقۀ وال دو مرن، به مدت دو روز همراه با پنج نفر از حمله کنندگان بسر برده و پلیس ابزاری مانند سیم و لوله های پلاستیکی کشف کرده که گفته می شود در ساخت بمب از آنها استفاده شده است.

پلیس همزمان با کشف حضور فرد نهم در حملات جمعه شب، عکس استفاده شده در پاسپورت سوری را منتشر کرده و از کسانی که از صاحب این عکس اطلاعی دارند، خواسته است با پلیس فرانسه تماس بگیرند. این پاسپورت در کنار جسد یکی از انتحار کنندگان در نزدیکی استادیوم فوتبال پاریس کشف شده و پلیس می گوید توسط این انتحارکننده مورد استفاده قرار گرفته است.

فردی که این پاسپورت را در اختیار داشته، به تازگی در کشورهایی نظیر یونان و اتریش در مراکز ثبت نام مرزی به عنوان پناهجو ثبت نام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها