Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جنگ در سوریه یا ادامۀ بمباران هوایی، استراتژی آمریکا کدام خواهد بود؟

جنگ در سوریه یا ادامۀ بمباران هوایی، استراتژی آمریکا کدام خواهد بود؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملات تروریستی در پاریس و تهدید حمله به واشنگتن توسط داعش، مباحث مربوط به سیاست های آمریکا برای مبارزه با این گروه را در سوریه دوباره در این کشور به

آگهی

حملات تروریستی در پاریس و تهدید حمله به واشنگتن توسط داعش، مباحث مربوط به سیاست های آمریکا برای مبارزه با این گروه را در سوریه دوباره در این کشور به جریان انداخته است. ادامۀ عملیات هوایی در قالب ائتلاف سرکوب داعش و یا اعزام نیروهای زمینی به سوریه گزینه هایی است که در نشست های مختلف مورد بحث قرار می گیرد.

هیتر کانلی، عضو مرکز استراتژیک و تحقیقات بین المللی می گوید:« من فکر می کنم دولت برای حل این بحران همانطور که در نشست هفتۀ گذشتۀ وین اعلام شد، وزن زیادی را به روی راههای سیاسی گذاشته است و امیدوار است که این راه به نتیجه برسد.»

همزمان با این نشست ها، دولت باراک اوباما اقدام نظامی زمینی در سوریه و انتقال نیروهای آمریکا به خاک این کشور برای مقابله با داعش را رد کرده است. رئیس جمهوری آمریکا در روز پایانی نشست گروه بیست بار دیگر بر این موضوع تاکید کرده است.

تامارا کافمن ویتس، تحلیلگر موسسسۀ بروکینگ معتقد به اقدام نظامی است. وی می گوید: «برای اینکه این گروههای مسلح در منطقه و بویژه داعش را عقب برانیم با ید دست به اقدام نظامی بزنیم. البته ما باید با شرایطی [اقتصادی و اجتماعی] که امکان ادامۀ حیات را به داعش می دهد، مقابله کنیم. این بخش از کار مشکل تر [از اقدام نظامی] به نظر می رسد.»

بیشتر نامزدهای جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری تاکنون در سخنرانی های خود نیز از اقدامات نظامی سخت تر در سوریه علیه داعش حمایت می کنند. نظرسنجی ها از شک و تردید مردم در این باره خبر می دهد.

به گزارش اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از واشنگتن، در حالیکه نامزدهای جمهوریخواه خواهان دخالت نظامی بیشتری در سوریه هستند، دولت آمریکا در بخش سیاست خارجی خود به این امر حداقل به عنوان یک استراتژی بلند مدت تمایلی نشان نمی دهد. به گفتۀ خبرنگار یورونیوز، مردم آمریکا نیز در اینباره عمیقا تردید دارند.

در نشست گروه بیست که روز دوشنبه در ترکیه پایان یافت، کشورهای حاضر در بیانیۀ پایانی خود بر سیاست متحد در مبارزه با داعش تاکید کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟

نقش دونالد ترامپ در ترویج خصومت در فرهنگ سیاسی آمریکا

واکنش‌ها به تیراندازی به دونالد ترامپ؛ جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مسئول دانستند