Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دستگیری هادی حیدری، حلقه دیگری از بازداشت های زنجیره ای اخیر روزنامه نگاران

دستگیری هادی حیدری، حلقه دیگری از بازداشت های زنجیره ای اخیر روزنامه نگاران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بازداشت هادی حیدری کارتونیست و روزنامه نگار ایرانی که روز دوشنبه ۲۵ آبان صورت گرفت، نگرانی روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر در ایران را نسبت به ادامه موج تازه ای از دستگیری های فاقد ضوابط حقوقی و قضایی در ایران برانگیخته است.

آقای حیدری در دفتر روزنامه شهروند و ظاهرا توسط ماموران امنیتی وابسته به سپاه پاسداران بازداشت شده، اما از دلیل این بازداشت و محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.

هادی حیدری از پیشینه روزنامه نگاری در رسانه های اصلاح طلب برخوردار است و پس از انتخابات سال ۸۸ دوبار دیگر نیز بازداشت شده است. بنا به گزارش ها در دور دوم بازداشت او که در آذرماه ۸۹ صورت گرفت، دو هفته را در زندان انفرادی در «بند ۲ الف» سپاه سپری کرد و سپس به قید یک وثیقه پنجاه میلیون تومانی آزاد شد.


“فرانسه گریست” از طرح های آخر هادی حیدری پیش از بازداشت

دو هفته قبل در تاریخ ۱۱ آبان نیز عیسی سحرخیز مدیر مسئول روزنامه توقیف شده اخبار اقتصادی و مدیر کل اسبق مطبوعات داخلی وزارت ارشاد و همچنین احسان مازندرانی مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان بازداشت شدند. آفرین چیت ساز، سامان صفرزایی و حسن شیخ آقایی نیز در شمار روزنامه نگاران و فعالان شبکه های اجتماعی قرار دارند که طی هفته های اخیر دستگیر شده اند.

بازداشت های زنجیره ای روزنامه نگاران و فعالان شبکه های اجتماعی طی یک ماه گذشته، با طرح اتهام های مبهمی توسط یک مقام امنیتی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و ابرایم رئیسی دادستان کل کشور زیر عنوان “وابستگی به شبکه نفوذی غرب در رسانه های داخل و خارج از کشور” صورت گرفته است.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز ۱۳ آبان به بازداشت روزنامه نگاران به اتهام “عامل نفوذ دشمن” انتقاد کرد و آن را نتیجه پرونده سازی و دخالت عناصر غیر مسئول در امر رسانه دانست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار بیش از سه هزار و ۲۰۰ عکس دیده نشده از دوران قاجار توسط کاربری ناشناس از آرشیو «کاخ گلستان»

چالش پایگاه اجتماعی امامان جمعه در انتخابات؛ آیا امام جمعه یک جایگاه قانونی در شهرهای ایران است؟

این سه‌شنبه شب یا آن سه‌شنبه شب؟ چهارشنبه‌سوری امسال دقیقاً چه روزی است؟