Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایان نشست رهبران گروه بیست در آنتالیا؛ ترسیم نقشه راه برای مقابله با تروریسم

پایان نشست رهبران گروه بیست در آنتالیا؛ ترسیم نقشه راه برای مقابله با تروریسم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست دو روزه رهبران گروه بیست در آنتالیای ترکیه در آخرین ساعات روز دوشنبه پایان یافت. در این نشست که در سایه حوادث جمعه سیاه پاریس برگزار شد سران

آگهی

نشست دو روزه رهبران گروه بیست در آنتالیای ترکیه در آخرین ساعات روز دوشنبه پایان یافت. در این نشست که در سایه حوادث جمعه سیاه پاریس برگزار شد سران قدرتهای اقتصادی جهان بر سر مقابله با تروریسم٬ سرنوشت سوریه و موضوعات مالی اقتصادی به بحث و گفت و گو نشستند.

در پایان این نشست رهبران گروه بیست با صدور بیانیه ای اعلام داشتند که تروریسم هیچ ربطی به مذهب٬ ملیت و قومیت ندارد. آنها همچنین بر همکاری اعضا برای مقابله با تروریسم و قطع منابع مالی آن تاکید کردند و خواستار مبادله اطلاعات عملیاتی، تقویت کنترل مرزها و امنیت حمل و نقل هوایی شدند.

در پایان این نشست٬ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در زمینه مذاکرات انجام شده در مورد آینده سوریه گفت: «ما درباره مسئولیت مشترکمان در قبال اقدامات وحشیانه و قساوت داعش که هیچ ربطی به اسلام ندارد گفتگو کردیم. حفاظت از تمامیت ارضی سوریه از طریق پاکسازی عناصر تروریستی در این کشور و ایجاد تشکیلات دموکراتیک٬ مشروع و چند صدایی از مهمترین اهداف روند انتقال قدرت سیاسی در سوریه است. اسد که به کشتار مردمش دست زده در آینده سوریه جایی ندارد.»

بورا بایراکتار٬ خبرنگار یورونیوز در آنتالیا می گوید: «رهبران قدرتهای اقتصادی جهان برای نخستین بار پس از حملات پاریس در نشست گروه بیست گردهم آمدند تا نقشه راهی برای مقابله با تروریسم ترسیم کنند. اکنون چشم ها به نحوه اجرای تصمیمات اخذ شده در این نشست دوخته شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها