پیشمرگان کرد و مبارزان ایزدی سنجار را از داعش باز پس گرفتند

پیشمرگان کرد و مبارزان ایزدی سنجار را از داعش باز پس گرفتند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از یک روز نبرد سنگین، پیشمرگان کرد و مبارزان ایزدی عراق موفق شدند شهر سنجار را از تصرف نیروهای داعش بیرون آورند. در حدود ۷۵۰۰ سرباز پیاده که از

آگهی

پس از یک روز نبرد سنگین، پیشمرگان کرد و مبارزان ایزدی عراق موفق شدند شهر سنجار را از تصرف نیروهای داعش بیرون آورند. در حدود ۷۵۰۰ سرباز پیاده که از سوی جنگنده های آمریکایی پشتیبانی می شدند، در عملیات آزادسازی سنجار در روز پنج شنبه شرکت داشتند. در عین حال هم چنان در این شهر صدای تیراندازی به گوش می رسد و گفته می شود که تا به دست گرفتن کنترل قطعی آن هنوز چند روزی زمان لازم است.

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق گفت: «بدون شک پیروزی در هر منطقه ای در تحقق پیروزی در دیگر مناطق تأثیر دارد و به همین ترتیب آزادی سنجار انشاالله تأثیر شگرفی بر آزادسازی موصل خواهد داشت.»

پیشمرگان فاتح بی درنگ به بزرگراه ۴۷ دست یافتند که شاهراه مواصلاتی و تدارکاتی داعش با شهر اشغال شده موصل و سایر نقاط عراق و نیز با شهر رقه در سوریه است.

گروه داعش پس از تصرف شهر نود هزار نفری سنجار در تابستان گذشته، هزاران نفر را قتل عام کرده و زنان و کودکان را به اسارت و بردگی جنسی گرفتند. هزاران نفر دیگر از شهروندان سنجار نیز گرسنه و تشنه در کوه ها و بیابان های اطراف آواره شدند.

ارتش عراق هم در بیانیه ای اعلام کرده است که نیروهایش در تدارک حمله ای برای بازپس گیری شهر رمادی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شبه‌نظامیان عراق علیه آمریکا به درخواست فرمانده سپاه قدس ایران فروکش کرده است

بغداد: حملات آمریکا دولت ما را به سمت پایان دادن به ماموریت آمریکا‌یی‌ها در خاک عراق سوق می‌دهد

«ابوباقر السعدی» از فرماندهان ارشد «کتائب حزب الله» در حمله پهپادی آمریکا در بغداد کشته شد