تشییع پیکرهای قربانیان حملات انتحاری در بیروت و تاکید نخست وزیر لبنان بر وحدت ملی

تشییع پیکرهای قربانیان حملات انتحاری در بیروت و تاکید نخست وزیر لبنان بر وحدت ملی
نگارش از Euronews

اجساد برخی از قربانیان انفجارهای مرگبار بیروت روز جمعه به خاک سپرده شدند. دو بمبگذاری انتحاری که شامگاه پنج شنبه به وقت محلی در برج البراجنه، منطقه

اجساد برخی از قربانیان انفجارهای مرگبار بیروت روز جمعه به خاک سپرده شدند.

دو بمبگذاری انتحاری که شامگاه پنج شنبه به وقت محلی در برج البراجنه، منطقه شیعه نشین تحت کنترل حزب الله در جنوب بیروت روی داد، دست کم ۴۴ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برجای گذاشت و خانواده های بسیاری را عزادار کرد.

این حادثه مرگبارترین بمبگذاری از زمان پایان جنگ داخلی لبنان در سال ۱۹۹۰ تاکنون توصیف شده و گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت آن را به عهده گرفته است.

در پی این حادثه نخست وزیر لبنان روز جمعه نشستی اضطراری با مقام های امنیتی و نظامی تشکیل داد. وزیر دفاع لبنان نیز از آماده باش کامل نیروهای نظامی در سراسر کشور خبر داده است.

حزب الله لبنان با تاکید بر ادامه نبرد با «تروریست ها»، نسبت به یک «جنگ طولانی» علیه آنها هشدار داد. علی مقداد، عضو حزب الله در پارلمان لبنان گفت: «این حادثه پیام روشنی دارد. هر شخصی در لبنان و نه فقط در بیروت به هر قیمتی علیه تکفیری ها خواهد جنگید.»

طلال حاطوم، از جنبش امل نیز افزود: «واکنش ما به این حمله اتحاد و پایان دادن به ناامنی ها و بی ثباتی هایی است که تکفیری ها آن را دنبال می کنند.»

محوطه محل انفجارها تحت تدابیر امنیتی شدید قرار گرفته است.

پس از حضور نیروهای حزب الله در جنگ سوریه، دامنه خشونت های این جنگ که بیش از ۲۵۰ هزار کشته برجای گذاشته به داخل لبنان هم کشیده شد و تاکنون چندین انفجار در این کشور روی داده است.

مطالب مرتبط