Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

امیرعبداللهیان: عربستان رکن آبادی را زنده به ایران تحویل دهد

امیرعبداللهیان: عربستان رکن آبادی را زنده به ایران تحویل دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران به شبکه خبری المیادین گفت: «اطلاعاتی داریم که نشان می دهد غضنفر رکن آبادی، سفیر پیشین ایران در لبنان زنده است.»

به گزارش ایرنا، آقای عبداللهیان درباره دیپلمات مفقود شده ایرانی در حادثه منا گفت:« شاهدان عینی تاکید کردند که در حادثه منا، سفیر پیشین ایران را به هنگام منتقل کردن وی به آمبولانس مشاهده کردند و وی همچنان زنده است.»

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران در جریان این گفت و گو که روز چهارشنبه در لبنان انجام شد، از مقام های عربستان خواسته است که غضنفر رکن آبادی را زنده به ایران تحویل دهند و سرنوشت حجاج ایرانی مفقود شده را نیز مشخص کنند.

ایران کماکان عربستان را به اهمال در پیگیری سرنوشت حجاج مفقود ایرانی در حادثه منا و دروغگویی درباره شمار قربانیان متهم می کند.

روشن شدن وضعیت غضنفر رکن آبادی، سفیر پیشین ایران در لبنان، برای مقام های جمهوری اسلامی اهمیت بسزایی دارد. از زمان وقوع حادثه منا در دوم مهر (بیست و چهارم سپتامبر) که منجر به مرگ بیش از هزار تن از حجاج از ملیت های مختلف شد، اخبار ضد و نقیض بسیاری درباره سرنوشت این دیپلمات ایرانی منتشر شده است. مقام های وزارت خارجه و وزارت بهداشت ایران بر زنده بودن وی تاکید می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی وزرای خارجه ایران و عراق؛ تهران خواستار آزادی شهروند خود در عربستان شد

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد