راز نصب گل قرمز بر سینه سیاستمداران بریتانیایی و کانادایی در ماه نوامبر

راز نصب گل قرمز بر سینه سیاستمداران بریتانیایی و کانادایی در ماه نوامبر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر ساله پیش از «روز یادبود» که مطابق یازدهم نوامبر می باشد سیاستمداران، نظامیان و عموم مردم در بریتانیا و کانادا یک گل کاغذی یا پلاستیکی قرمز را روی

آگهی

هر ساله پیش از «روز یادبود» که مطابق یازدهم نوامبر می باشد سیاستمداران، نظامیان و عموم مردم در بریتانیا و کانادا یک گل کاغذی یا پلاستیکی قرمز را روی سینه هایشان نصب می کنند. روز یادبود اشاره به پایان جنگ جهانی اول دارد.

سابقه نصب یک گل خشخاش قرمز پلاستیکی یا کاغذی بر سینه به سال ۱۹۲۱ میلادی باز می گردد. نمادی برای بزرگداشت سربازانی که در جنگ جهانی اول جنگیدند و یا در آن جنگ کشته شدند. در بریتانیا این یادبود توسط «لژیون سلطنتی بریتانیا» و در کانادا توسط «لژیون سلطنتی کانادا» سازماندهی می شود.

نصب گل خشخاش قرمز از شعری با نام دشت های فلاندر الهام گرفته است؛ شعری که توسط یک ستوان کانادایی با نام جان مک کری در مجله پانچ در ماه مه سال ۱۹۱۵ میلادی منتشر شد. شعر به گل های قرمزی اشاره می کند که بسرعت در کنار قبرهای سربازان در منطقه فلاندر بلژیک سر از خاک بیرون می آوردند.

در کان
ادا داوطلبان با فروش این گل های قرمز در خیابان، پول برای امور خیریه جمع می کنند.

در هفته های منتهی به یازدهم نوامبر، در کانادا و بریتانیا هر ساله شاهد حضور گل خشخاش قرمز بر سینه سیاستمداران و بسیاری از مردم در این دو کشور هستیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده محافظه‌کار بریتانیایی بخاطر انتساب «اسلامگرایی» به شهردار لندن از حزبش تعلیق شد

رد درخواست تجدید نظر «عروس داعش»؛ دادگاه بریتانیا حکم سلب تابعیت شمیمه بیگم را تایید کرد

ولیعهد بریتانیا با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه خواستار پایان جنگ غزه شد