شورش در بازداشتگاه پناهجویان در جزیره کریسمس در پی مرگ یک پناهجوی ایرانی

شورش در بازداشتگاه پناهجویان در جزیره کریسمس در پی مرگ یک پناهجوی ایرانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی مرگ یک پناهجوی کرد ایرانی در جزیره کریسمس استرالیا، ساکنان بازداشتگاه پناهجویان در این جزیره دست به اعتراض زدند و خساراتی به تاسیسات این

آگهی

در پی مرگ یک پناهجوی کرد ایرانی در جزیره کریسمس استرالیا، ساکنان بازداشتگاه پناهجویان در این جزیره دست به اعتراض زدند و خساراتی به تاسیسات این بازداشتگاه وارد کردند.

اعتراض و شورش بعد از آن رخ داد که جسد فاضل چگینی، یک پناهجوی کرد ایرانی که روز شنبه از این اردوگاه گریخته بود در این جزیره پیدا شد.

ناکیتا دوست دختر یکی از بازداشت شدگان این مرکز می گوید: «من شوکه شده ام و فقط گریه می کنم. من شدیدا نگران او و همه بازداشت شدگان هستم. آنها نباید در این جزیره باشند.» پیتر داتن، وزیر مهاجرت استرالیا با اشاره به اینکه ناآرامی از ساعت یازده صبح روز یک شنبه به وقت محلی شروع شد به رسانه ها گفت: «اگر کسانی دست به تخریب عمدی اموال مرکز یا هر گونه اعمال مجرمانه زده باشند با آنها برخورد قضایی و قانونی خواهد شد اما اولویت ما در حال حاضر بازگردان نظم به این مرکز است.»

دولت استرالیا با فرستادن پناهجویان به جزیره کریسمس و گینه نو در جنوب اقیانوس آرام تلاش می کند راه پناهجویان را به استرالیا سد کند با این حال حزب اصلی مخالف دولت استرالیا وضعیت بازداشتگاه جزیره کریسمس را در حال فروپاشی توصیف کرده و خواهان اطلاع رسانی دقیق دولت درباره ابعاد این شورش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران نفر در پایتخت شیلی در حمایت از اعتصاب سراسری علیه دولت بوریچ تظاهرات کردند

رئیس جمهوری پیشین شیلی در حادثه سقوط هلی‌کوپتر جان باخت

آتش‌سوزی‌های‌ مرگبار در تابستان شیلی؛ دو روز عزای عمومی اعلام شد