روس ها از آفتاب شرم الشیخ محروم شدند

روس ها از آفتاب شرم الشیخ محروم شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت روسیه در طول بیست و چهار ساعت گذشته یازده هزار شهروند خود را از مصر خارج کرد. با این حال هنوز نزدیک به هفتاد هزار نفر دیگر در فرودگاههای مصر در

آگهی

دولت روسیه در طول بیست و چهار ساعت گذشته یازده هزار شهروند خود را از مصر خارج کرد. با این حال هنوز نزدیک به هفتاد هزار نفر دیگر در فرودگاههای مصر در انتظار بازگشت با روسیه هستند.

تا کنون چهل و چهار هواپیما برای بازگرداندن شهروندان روسیه به شهرهای مختلف مصر به ویژه شرم الشیخ و غرقده، در کرانه دریای سرخ اعزام شده اند و این روند با سرعت ادامه دارد. مصر یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری روس هاست و حادثه سقوط هواپیما تبعات اقتصادی سنگینی برای این کشور به دنبال خواهد داشت. سخنگوی اتحادیه آژانس های مسافرتی روسیه می گوید: «مصر پرفروش ترین مقصد ماست. هم نزدیک است، هم کشور گرمی است و هم اینکه گران نیست. هشتاد درصد روس ها ترجیح می دهند تعطیلاتشان را کنار دریا و زیر آفتاب بگذرانند. با توجه به اتفاقات اخیر، شرایط خیلی دشوار شده است.»

از سوی دیگر بریتانیا نیز پروازهای عادی به شرم الشیخ را متوقف کرده و تنها با ارسال هواپیماهایی شهروندان خود را به سرعت از این شهر خارج می کند.

یک گردشگر بریتانیایی می گوید: «فکر می کنم که دولت زیاده روی کرده است. به نظرم تصمیم دیوید کامرون درباره توقف پروازها آن هم پیش از انتشار گزارش نهایی حادثه سقوط عجولانه بود.» فرد دیگری نیز با تایید همین موضوع می گوید: «اینجا خیلی امن است و مشکل خاصی وجود ندارد. یازده سال است که به اینجا می آییم، اگر مشکلی بود که دوباره بر نمی گشتیم.»

حدود بیست هزار گردشگر بریتانیایی برای گذراندان تعطیلات به مصر سفر کرده اند و از این میان تا کنون سه هزار و پانصد نفر توسط دولت به کشورشان بازگردادنده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«صدای مشکوک» در جعبه سیاه هواپیمای روس

بتن‌ریزی در چهارمین محور نیروگاه هسته‌ای الضبعه مصر با حضور ویدیویی پوتین

حمله مرگبار کوسه در ساحل مصر؛ چگونه می‌توان خطر حمله این جانور را کاهش داد؟