Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درگیری پلیس ایتالیا و معترضان به راستگراها در بولونیا

درگیری پلیس ایتالیا و معترضان به راستگراها در بولونیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز یکشنبه خیابانهای شهر بولونیا در ایتالیا شاهد درگیری بین نیروهای پلیس و مخالفان راستگراها بود. سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا به همراه

آگهی

روز یکشنبه خیابانهای شهر بولونیا در ایتالیا شاهد درگیری بین نیروهای پلیس و مخالفان راستگراها بود. سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا به همراه ماتیو سالوینی، دبیر حزب لیگ شمال یا لگا نورد از هوادارانشان دعوت کرده بودند که در این روز به خیابان بیایند. اما مخالفان خیابانها را پر کردند و با پلیس درگیر شدند.

شهر بولونیا، شهری است که به طور سنتی چپگراها در آن قدرت دارند و معترضان می گویند که برنامه ریزی چنین تجمعی در بولونیا اقدامی تحریک آمیز از طرف سیاستمداران راستگرای ایتالیا بوده است.

آقای سالوینی از طرف مخالفان به عنوان سیاستمداری نژادپرست و حامی سیاستهای سختگیرانه علیه مهاجران شناخته می شود.

ماتیو سالوینی، می گوید: «این بازگشتی به گذشته و سال ۱۹۹۴ نیست. این بازگشتی به مسیرهای قدیمی نیست. مسیری جدید با رهبری لیگ شمال آغاز شده است. اما این مسیر به روی همه ایتالیاییها باز است. حتی به روی کسانی که از سیاست متنفر شده اند.»

به نظر می رسد معترضان حاضر در این تجمع، نگران بازگشت سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق و مرد قدرتمند سیاست ایتالیا به قدرت هستند.

آقای برلوسکونی رهبری حزب راست میانه «فورتزا ایتالیا» را به عهده دارد. به عقیده تحلیلگران این اقدام آقای برلوسکونی نشان دادن چراغ سبز به راستگراهای تندروتر در ایتالیا برای به عهده گرفتن رهبری ائتلاف راستها است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایتالیا پاکت حاوی گلوله‌ را که برای پاپ ارسال شده بود کشف کرد

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

همه فرزندان نخست وزیر اسبق ایتالیا میلیاردر شدند