شکسته شدن سد در برزیل و قربانیانی که زیر گل و لای مدفون شدند

شکسته شدن سد در برزیل و قربانیانی که زیر گل و لای مدفون شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلاش ها برای نجات بازماندگان احتمالی حادثه شکسته شدن سد کارخانه سامارکو در شهر ماریانای برزیل همچنان ادامه دارد. شکسته شدن سد پسماندهای این کارخانه

آگهی

تلاش ها برای نجات بازماندگان احتمالی حادثه شکسته شدن سد کارخانه سامارکو در شهر ماریانای برزیل همچنان ادامه دارد.

شکسته شدن سد پسماندهای این کارخانه در روز پنجشنبه بخشی از شهر را زیر گل و لای مدفون کرد و دست کم هفده کشته، پنجاه زخمی و بیست و پنج مفقود بر جای گذاشت. به جز کارگرانی که در معدن مشغول به کار بودند عده ای از اهالی دهکده بنتو رودریگز نیز که نزدیکی سد زندگی می کردند ناپدید شده اند. شصت میلیون متر مکعب گل و لای تا شعاع صد کیلومتری سد پخش شده و خانه های بسیاری را ویران کرده است. بیش از ششصد تن از ساکنان منطقه را ترک کرده اند که از این میان پانصد نفر در اقامتگاهها و هتل ها به صورت موقت اسکان داده شده اند.

یکی از اهالی منطقه که خانه اش را از دست داده است می گوید: «شنیدم فریاد می زنند “فرار کنید، فرار کنید سد شکسته است” همه وحشتزده بودند. ما به سرعت یک کوله پشتی برداشتیم، سوار اتوبوس شدیم و به سمت کلیسا فرار کردیم.»

پیش تر کارخانه سامارکو از مقاومت سد اطمینان داده بود. به گفته مقامات این شرکت، کمی پیش از حادثه و در پی وقوع یک زمین لرزه خفیف، یک گروه متخصص مقاومت سد را بررسی کرده و آنرا مقاوم تشخیص داده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط هواپیما در برزیل ۱۴ کشته برجای گذاشت

واژگونی اتوبوس حامل طرفداران تیم فوتبال کورینتیانس برزیل جان ۷ نفر را گرفت

پناهجویان افغان در سائوپائولو: در جستجوی زندگی بهتر از ایران به برزیل آمدیم