سرگردانی دهها هزار مسافر روس در فرودگاههای مصر

سرگردانی دهها هزار مسافر روس در فرودگاههای مصر
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی سقوط هواپیما در صحرای سینا و توقف پروازها میان مصر و روسیه نزدیک به هفتاد و نه هزار روس در فرودگاههای مصر سرگردان شده اند. همزمان عبدالفتاح

آگهی

در پی سقوط هواپیما در صحرای سینا و توقف پروازها میان مصر و روسیه نزدیک به هفتاد و نه هزار روس در فرودگاههای مصر سرگردان شده اند.

همزمان عبدالفتاح سیسی، رییس جمهوری مصر با صدور بیانیه ای از توافق با ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه بر سر تشدید تدابیر امنیتی و از سرگیری فوری پروازها میان دو کشور خبر داد.

ماکسیم سوکولوف، وزیر حمل و نقل روسیه نیز با تایید این خبر گفت که هواپیماهای خالی در روزها یا ساعت های آینده به فرودگاههای مصر فرستاده خواهند شد. وی افزود که این هواپیماها مسافرانی که بلیت بازگشت دارند را بدون چمدان هایشان سوار خواهند کرد.

مصر یکی از مهمترین مقصدهای گردشگری شهروندان روسیه است. حال با توجه به توقف پروازها، آژانس های مسافرتی ناچارند مسافرانی را که اقدام به تهیه بلیت کرده اند تغییر دهند.

یکی از از گردشگران روس که قرار بود به شرم الشیخ برود با بیان اینکه که آژنس مسافرتی، مقصد وی را به ترکیه تغییر داده می گوید که دیگر حاضر نیست به مصر سفر کند.

به گفته رسانه های فرانسه و به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به پرونده، بررسی های دو جعبه سیاه هواپیما نشان می دهد که یک بمب در داخل کابین منفجر شده است. با این حال نه مقامات مصر و نه روسیه این ادعا را تایید نکرده اند.

همزمان مطبوعات بریتانیا فاش کرده اند که روز اول شهریور یک موشک از سیصد متری یک هواپیمای بریتانیایی عبور کرده است. این هواپیما با ۱۸۹ مسافر در حال فرود در فرودگاه شرم الشیخ بود. سخنگوی دولت بریتانیا در واکنش به این خبر گفت که این موشک مربوط به مانور نظامی مصر بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت دشوار گردشگران بریتانیایی و روسی از شرم الشیخ

رسانه های فرانسه: وقوع انفجار علت سقوط ایرباس روسی در مصر است

مقامات مصر: سقوط هواپیمای روسی دلیلی بر ناامن بودن مصر نیست