اوباما با طرح خط لوله نفتی عظیم مورد حمایت جمهوریخواهان مخالفت کرد

اوباما با طرح خط لوله نفتی عظیم مورد حمایت جمهوریخواهان مخالفت کرد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در آستانه نشست بین المللی تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین در پاریس، روز جمعه با طرح خط لوله نفتی «کی استون ایکس ال» از

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در آستانه نشست بین المللی تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین در پاریس، روز جمعه با طرح خط لوله نفتی «کی استون ایکس ال» از کانادا به آمریکا مخالفت کرد.

آقای اوباما در خصوص این پروژه که کنگره آمریکا پیش تر آن را تایید و وی آن را وتو کرده بود گفت:«امروز صبح، جان کری به من اطلاع داد که پس از مراجعه به افکار عمومی و مشاوره با سازمان های مربوطه، وزارت امور خارجه به این نتیجه رسیده است که خط لوله کی استون ایکس ال منافع ایالات متحده را تامین نمی کند. من نیز با این نظر موافقم».

هدف از احداث این خط لولۀ ۸ میلیارد دلاری و حدود ۲ هزار کیلومتری انتقال روزانه ۸۳۰ هزار بشکه نفت خام از ایالت «آلبرتا» کانادا به خط لوله موجود در ایالت «نبراسکا» آمریکا و نهایتا پالایشگاه های تگزاس و مناطق مرکزی آمریکاست.

جمهوریخواهان این خط لوله را بخاطر ایجاد هزاران فرصت شغلی و همچنین در مقایسه با حمل نفت با تانکرها و قطارها هم برای اقتصاد و هم محیط زیست آمریکا مفید می دانند.

دموکرات ها و هواداران محیط زیست اما احداث این خط لوله را تشویق به استفاده از انرژی فسیلی و از این رو به زیان محیط زیست می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

رای بی‌سابقه دادگاه در آمریکا؛ شکایت کنشگران جوان علیه تخریب محیط‌زیست به نتیجه رسید

آیا رفتار عجیب کوسه‌های فلوریدا نتیجه مصرف کوکائین است؟