ارسال موشکهای ضدهواپیمای روسی به سوریه و هشدار آمریکا نسبت به افزایش تنشها

ارسال موشکهای ضدهواپیمای روسی به سوریه و هشدار آمریکا نسبت به افزایش تنشها
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنا بر اعلام مقامات روسیه، از این به بعد در کنار هواپیماهای جنگنده، بمب افکنها و هلیکوپترهای روسی، در خاک سوریه از موشکهای ضد هواپیما نیز استفاده می

بنا بر اعلام مقامات روسیه، از این به بعد در کنار هواپیماهای جنگنده، بمب افکنها و هلیکوپترهای روسی، در خاک سوریه از موشکهای ضد هواپیما نیز استفاده می شود.

آگهی

روسیه اعلام کرد سیستم های موشکی خود را برای حفاظت از نیروهایش به سوریه فرستاده درحالیکه منتقدان سیاستهای کرملین می گویند این کار اقدامی جدید برای حمایت بیشتر از رژیم بشار اسد است. به گفته آنها حملات نیروهای روسیه تاکنون نه مواضع نیروهای داعش بلکه شهرهای غربی سوریه و محل استقرار ارتش آزاد سوریه را هدف قرار داده اند.

در واکنش به این اخبار، ایالات متحده آمریکا تاکید کرد این اقدام روسیه، تنش ها را در منطقه افزایش خواهد داد.

ویکتوریا نولاند، معاون امور اروپایی و اورآسیای وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در کنگره این کشور گفت: «ما در راستای کاهش تنش ها و محافظت از کارکنانمان، همکاری نظامی مان را با روسیه به حداقل رسانده ایم. منظور از همکاری مثبت روسیه چه خواهد بود؟ اینکه روسیه واگذاری سلاح به دولت اسلامی و سپس خونریزیها در داخل و اطراف شهرها در غرب سوریه را متوقف کند.»

گرچه روسیه تاکید دارد که مواضع گروه موسوم به «دولت اسلامی» و جبهه النصره را هدف قرار می دهد اما به گفته مقامات واشنگتن حما، حمص، حلب و ادلب در غرب سوریه مناطقی هستند که بیشترین حملات نیروهای روسیه متوجه آنها بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه: گروههای تروریستی به مذاکرات صلح سوریه دعوت نمی شوند

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند

روسیه طرح تمدید ۹ ماهه دوره ارسال کمک‌های بشردوستانه فرامرزی به شمال غرب سوریه را وتو کرد