روسیه می گوید ماندن اسد در قدرت اهمیت اصولی ندارد

روسیه می گوید ماندن اسد در قدرت اهمیت اصولی ندارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسیه می گوید ماندن بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در قدرت اهمیت اصولی برای مقامات این کشور ندارد. این اظهارات به فاصلۀ چند روز از کنفرانس سوریه اعلام

آگهی

روسیه می گوید ماندن بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در قدرت اهمیت اصولی برای مقامات این کشور ندارد. این اظهارات به فاصلۀ چند روز از کنفرانس سوریه اعلام می شود که با حضور روسیه، ایران، کشورهای غربی و مخالفان بشار اسد در وین برگزار شد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه با بیان این مطلب در یک مصاحبۀ رسانه ای می گوید: «ما هرگز نگفته ایم که بشار اسد باید برود یا بماند. حرف ما همواره این بوده است که استقلال سوریه یکی از اصلی ترین کلیدهای مبارزه با تروریسم است چراکه بدون دولت سوریه هیچ کس برای مبارزه با تروریسم در خاک این کشور وجود نخواهد داشت.»

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه در پاسخ به این سوال که آیا باقی ماندن بشار اسد در قدرت از اصول این کشور است، تاکید کرده که این کشور هرگز چنین موضوعی را مطرح نکرده است.

وی با رد اینکه موضع روسیه در بارۀ بشار اسد تغییری نکرده افزود ملت سوریه تنها کسانی هستند که سرنوشت دولت سوریه را تعیین می کنند.

روسیه در کنار ایران از مهمترین حامیان دولت سوریه در بحران جنگ داخلی در این کشور به شمار می آید. این کشور از سی ام سپتامبر بمباران مواضع گروههای مسلح در سوریه را به درخواست دولت سوریه آغاز کرده است. مقامات نظامی روسیه می گویند مواضع داعش و گروههای تروریستی اهداف جنگنده های روسی هستند اما مخالفان بشار اسد می گویند جنگنده های روسی مواضع گروههای مسلح مخالف دولت سوریه را هدف قرار می دهند.

روز سه شنبه، وزارت دفاع روسیه در تصاویر ضبط شده توسط جنگنده های این کشور، ادعای بمباران مواضع جدیدی از گروه دولت اسلامی را کرده که در منطقۀ حلب و غرب گوتا صورت گرفته است.

بنا به اعلام وزارت خارجۀ روسیه قرار است در هفتۀ آینده، دیداری میان نمایندگان دولت سوریه و نمایندگان اپوزیسیون این کشور در مسکو صورت بگیرد. ضمن آنکه قرار است سرگئی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه و استفان دی میستورا، نمایندۀ ویژۀ سازمان ملل برای سوریه روز چهارشنبه با یکدیگر در مسکو دیدار کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا واشنگتن به مواضع کرملین در قبال بحران سوریه نزدیک شده است؟

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

محدودیت «عجیب» برای هنرمندان در چچن؛ آهنگ‌های خیلی تند و خیلی کند نسازید