فولکس واگن باز هم تقلب کرده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فولکس واگن باز هم تقلب کرده است

مقامات شرکت خودروسازی فولکس واگن با انتشار اطلاعیه ای، اتهامات جدید وارده از سوی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا را رد کردند. این آژانس با بیان اینکه شرکت آلمانی فولکس واگن در آزمایش های آلودگی خودرودهای لوکس از جمله پورشه و آئودی نیز دست به تقلب زده است، از تحقیقات خود در این زمینه خبر داده بود.

تاکنون این تحقیقات شامل موتورهای دیزلی با حجم دو لیتر و مدل های معمولی ساخت فولکس واگن می شد اما به گفتۀ مسئولان آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، خودروهای گرانقیمت از مانند پورشه و انواع آئودی نیز به این نرم افزار تقلبی مجهز شده اند.

این سازمان آمریکایی می گوید بیش از ۱۰۰۰۰ خوردوی طی دو سال گذشته از مدل های مختلف این نوع خودروها مجهز به موتورهای سه لیتری با این نرم افزار تقلبی وارد بازار شده اند.

این نرم افزار تقلبی که به روی دست کم ۱۱ میلیون خودوروی ساخت فولکس واگن نصب شده است مانع از مشخص شدن میزان آلودگی واقعی به هنگام آزمایشات فنی می شود. مفامات شرکت خودروسازی فولکس واگن با انتشار این بیانیه همچنین بر آمادگی خود برای همکاری با آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا تاکید کرده اند.

رسوایی این تقلب مارتین وینترکورن، مدیر گروه این شرکت خودروسازی را مجبور به استعفا کرد. این رسوایی ممکن است فولکس واگن را مجبور به پرداخت میلیاردها دلار غرامت و جریمه کند.