رئیس پیشین فدراسیون فوتبال آلمان، رئیس فعلی و فرانتس بکن باوئر را متهم به پرداخت رشوه به فیفا کرد

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال آلمان، رئیس فعلی و فرانتس بکن باوئر را متهم به پرداخت رشوه به فیفا کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سخنان رئیس فدراسیون فوتبال آلمان علیه رئیس فعلی این فدراسیون و فرانتس بکن باوئر جنجال زیادی در فوتبال آلمان به پا کرده است، سخنانی که باعث شد پلیس

سخنان رئیس فدراسیون فوتبال آلمان علیه رئیس فعلی این فدراسیون و فرانتس بکن باوئر جنجال زیادی در فوتبال آلمان به پا کرده است، سخنانی که باعث شد پلیس فرانکفورت مقر این فدراسیون را تفتیش و بازرسی کند.

آگهی

سخنان رییس سابق فدراسیون آلمان تزانتزیگر درباره فرار مالیاتی و و پرداخت رشوه از سوی فدراسیون فوتبال آلمان به فیفا برای دریافت حق میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ می باشد.

رئیس سابق فدراسیون آلمان، ولفگانگ نیرسباخ رئیس فعلی را محکوم به فرار مالیاتی و پرداخت رانت و رشوه به فیفا کرده است. نیرسباخ اتهامات را انکار می کند و می گوید پولهای پرداختی به فیفا برای تضمین امنیت بازیها بوده است، اما تاکنون فدراسیون فعلی فوتبال آلمان مدرک قابل توجهی برای صحت این ادعا ارائه نکرده است.

به گفته رئیس سابق فدراسیون ۶.۷ میلیون یورو برای خرید میزبانی توسط آلمان به فیفا پرداخت شده است. دادستانی آلمان تحقیقات قضایی در این زمینه را آغاز کرده است. در این میان فرانتس بکن باوئر مدیر برگزاری جام جهانی ۲۰۰۶ هم متهم به همدستی با فدراسیون فوتبال آلمان شده است که البته اسطوره و قیصر فوتبال آلمان این موضوع را انکار کرده است.

این رسوایی در حالی مطرح می شود که رئیس فیفا و نایب رئیس و میشل پلاتینی به دلیل ارتشا و سوءاستفاده مالی از سه ماه فعالیت در عرصه فوتبال محروم شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند

اکتبرفست؛ جشن آبجوخوری در شهر مونیخ آغاز شد

انتخابات محلی در یک شهر آلمان؛ «پیامبرِ» راست افراطی توانست ترامپ و مارکس را شکست دهد