انتخابات ترکیه: آیا مردم از رأی دادن خسته شده اند؟

انتخابات ترکیه: آیا مردم از رأی دادن خسته شده اند؟
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات زودهنگام پارلمانی صبح یکشنبه در ترکیه آغاز شد. نتیجه این انتخابات که دومین انتخابات پارلمانی ترکیه در سال جاری است، می تواند نقش مهمی در

آگهی

انتخابات زودهنگام پارلمانی صبح یکشنبه در ترکیه آغاز شد. نتیجه این انتخابات که دومین انتخابات پارلمانی ترکیه در سال جاری است، می تواند نقش مهمی در سرنوشت این کشور و کل منطقه داشت باشد. چهار حزب اصلی به همراه احزاب کوچکتر در این انتخابات بر سر ۵۵۰ کرسی رقابت دارند.

یکی از رأی دهندگان در آنکارا، پایتخت ترکیه می گوید: «مردم می گویند از این که هر سه تا پنج ماه یک بار انتخابات برگزار می شود، حوصله شان سر رفته. اگر این کار به صلاح کشور است، تا فردا صبح در صف می ایستیم تا رأی بدهیم. اما بهتر است به جای افزایش تعداد انتخابات، راه حل دیگری انتخاب کنیم. باید راه های بهتری برای مملکت داری پیدا کرد. در غیر این صورت مردم از سیاستمداران فاصله خواهند گرفت.»

شهروند دیگری می گوید: «امیدوارم این به صلاح ترکیه باشد. من خیلی خوشحالم و منتظر اعلام نتایج می مانم. من خیر کشورم را آرزو می کنم.»

خبرنگار یورونیوز در آنکارا می گوید: «مردم از انتخابات خسته شده اند چون این چهارمین انتخابات در یک سال و نیم گذشته است. اما رأی دهندگان باز هم از صبح پای صندوق ها رفتند. انتظار همگانی آن است که بعد از انتخابات یک دولت تشکیل شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شخصیت های سیاسی ترکیه در انتخابات سرنوشت ساز پارلمانی شرکت کردند

رقابت چهار حزب اصلی در انتخابات زودهنگام پارلمانی ترکیه

دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر در ترکیه به ظن ارتباط با گروه داعش