رومانی در سوگ جوانان جانباخته در کلوپ شبانه ای در بخارست

رومانی در سوگ جوانان جانباخته در کلوپ شبانه ای در بخارست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی روز شنبه با بازدید از کلوپ شبانۀ «کالکتیو» در بخارست، پایتخت، به جانباختگان حادثه دلخراش آتش سوزی در این کلوپ ادای

آگهی

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی روز شنبه با بازدید از کلوپ شبانۀ «کالکتیو» در بخارست، پایتخت، به جانباختگان حادثه دلخراش آتش سوزی در این کلوپ ادای احترام کرد.

گمان می رود به هنگام وقوع آتش سوزی و اجرای کنسرت راک تا۴۰۰ نفر که اکثر قریب به اتفاق آنها جوانان بودند در کلوپ حضور داشته اند.

آتش سوزی که نیمه شب جمعه با اسباب آتش بازی آغاز و به زودی شعله ور شد جان حداقل ۲۷ نفر را گرفت و ۱۵۵ زخمی و مصدوم برجای گذاشت.

ساختمانی که زیرزمین آن به کلوپ کالکتیو تبدیل شده بنای کارخانه ای به جا مانده از دوران کمونیسم رومانی بوده است.

جری کو، خواننده رپ رومانیایی بواسطه شغل و آشنایی اش با کلوپ های بخارست می گوید این اتفاق می توانست برای او بیفتد. وی با انتقاد از وضعیت ایمنی کلوپ ها می گوید:«چند کلوپ در تمام سطح شهر بخارست دو درب خروجی دارند؟ هیچکدام.»

جوانی که چند نفر از دوستان فیسبوکی اش از جمله یک دختر در کلوپ بوده اند و بستری شده اند، می گوید:«تنها از طریق فیسبوک می شناسمش که در فهرست دوستان من است، اگرچه همدیگر را رو در رو ندیده ایم اما احساس کردم باید به بیمارستان بیایم و کاری برای او بکنم، با حمایت روحی یا با کلمه ای زیبا.»

بدنبال این حادثه دلخراش دولت رومانی سه روز عزای عمومی اعلام کرد و گروهی از رومانیایی ها داوطلبانه ها برای اهداء خون خود به مجروحان به بیمارستانها شتافتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی یورونیوز با شاهد عینی حادثه آتش سوزی در بخارست

هوش مصنوعی می‌تواند مبتلایان به سرطان پستان را از درمان‌های غیرضروری در امان نگه دارد

کشف موجودی با نقوش هیروگلیفی در تپه‌های شنی ایران؛ گونه جدید مارمولک‌های دونده چه ویژگی‌هایی دارند؟