رییس جمهور مصر: برای گمانه زنی درباره علت سقوط زود است

رییس جمهور مصر: برای گمانه زنی درباره علت سقوط زود است
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جستجوها برای یافتن بقایای اجساد ۲۲۴ سرنشین هواپیمای روس در صحرای سینای مصر همچنان ادامه دارد. تا کنون اجساد یک سوم سرنشین ها پیدا شده و قرار است تا

آگهی

جستجوها برای یافتن بقایای اجساد ۲۲۴ سرنشین هواپیمای روس در صحرای سینای مصر همچنان ادامه دارد. تا کنون اجساد یک سوم سرنشین ها پیدا شده و قرار است تا بامداد دوشنبه به روسیه فرستاده شوند.

تحقیقات اولیه روسیه درباره چگونگی حادثه نشان می دهد که هواپیما در آسمان چند تکه شده است. با اینکه مقامات روس احتمال ساقط شدن هواپیما توسط داعش را رد کرده اند، اما مصر بررسی های بیشتری در این زمینه انجام خواهد داد.

عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری مصر در واکنش به این سانحه گفت: «می دانیم که بررسی حوادث اینچنینی را باید به خبرگان سپرد و خیلی نباید درباره دلایل آن گمانه زنی کنیم چون روشن شدن ماجرا نیاز به زمان دارد و طولانی است. این موضوع پیچیده ای است و بررسی های فنی دقیق چند ماه طول می کشد. نباید در چنین مواردی سراسیمه گمانه زنی کرد چون اعتبارمان را کاهش می دهد.»

همزمان رو یکشنبه دهها مصری با حضور در برابر سفارت روسیه در قاهره با تقدیم گل به قربانیان ادای احترام کردند. مصر یکی از مهمترین مقاصد گردشگران روس است و دو کشور روابط نزدیکی با یکدیگر دارند.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره می گوید: «مصری ها می گویند که تسلیت به مردم روسیه کمترین کاری است که می توان انجام داد. دو کشور از سالها پیش روابط بسیاری خوبی با هم دارند. بیشترین گردشگران مصر از روسیه هستند و این کشور نخستین مقصد گردشگری روس است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز تحقیقات برای یافتن علت سقوط هواپیمای روسی در مصر

نتایج یک تحقیق: ویروس‌هایی در ۳۶۰ میلیون سال پیش باعث تکامل بیشتر مغز انسان شدند

سرنگونی هواپیمای «حامل اسرای جنگی اوکراین»؛ پوتین: قطعا با پاتریوت آمریکایی سرنگون شد