داعش: هواپیمای روس را ما ساقط کردیم

داعش: هواپیمای روس را ما ساقط کردیم
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات روسیه و مصر مرگ تمام ۲۲۴ سرنشین هواپیمای روس را تایید کردند. از مجموع سرنشین ها ۱۳۸ نفر زن و ۱۷ نفر کودک بودند که کم سن ترین آنها یک دختر ده

آگهی

مقامات روسیه و مصر مرگ تمام ۲۲۴ سرنشین هواپیمای روس را تایید کردند.

از مجموع سرنشین ها ۱۳۸ نفر زن و ۱۷ نفر کودک بودند که کم سن ترین آنها یک دختر ده ماهه بود. دویست و چهارده مسافر نیز شهروند روسیه بودند. به گزارش خبرگزاری فرانسه اجساد تا شعاع پنج کیلومتری محل سقوط پراکنده شده اند.

تا کنون یکی از جعبه های سیاه هواپیما پیدا شده است. مسکو نیز اعلام کرد به زودی یک گروه از بازرسان روس به محل حادثه اعزام می شوند.

این هواپیمای ایرباس ۳۲۱ عازم سن پترزبورگ روسیه بود که بیست و سه دقیقه پس از برخاستن از باند فرودگاه شرم الشیخ در ارتفاع نه هزار متری ارتباطش را با برج مراقبت از دست داد و در شبه جزیره سینا سقوط کرد.

به گفته یکی از مسئولان کنترل حریم هوایی مصر خلبان تنها چند دقیقه پیش از سقوط از بروز مشکل فنی در سیستم مخابراتی خبر داد.

همزمان گروه داعش شاخه مصر با انتشار پیامی در توییتر ادعا کرد که هواپیما را ساقط کرده است. در این پیام ادعا شده که این اقدام در واکنش به عملیات روسیه در سوریه انجام شده است. به گفته کارشناسان نظامی، گروه داعش تسلیحات لازم برای ساقط کردن هواپیما در ارتفاع بالا ندارد اما در عین حال احتمال بمب گذاری در داخل هواپیما رد نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عزای عمومی در روسیه

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد