حمله راکتی به اردوگاه مجاهدین خلق در عراق دهها کشته بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از محمد جواد شفیعی
حمله راکتی به اردوگاه مجاهدین خلق در عراق دهها کشته بر جای گذاشت

اردوگاه آزادی (لیبرتی) محل استقرار دو هزار و ۲۰۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق در بغداد، پنج شنبه شب هفتم آبان ماه مورد حملات راکتی قرار گرفت.

به گفته سازمان مجاهدین خلق در جریان این حملات ۲۳ نفر از اعضای این سازمان از جمله حسین ابریشمچی از فرماندهان ارشد این سازمان در این حمله کشته شده اند. سایت شورای ملی مقاومت گفته است که این اردوگاه مورد اصابت بیش از ۸۰ موشک قرار گرفته است. مقامات عراقی نیز از کشته شدن دست کم سه سرباز و زخمی شدن ۱۶ سرباز عراقی نگهبان این اردوگاه خبر داده اند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل این حملات را محکوم کرده اند. مریم رجوی از رهبران این سازمان از دولت عراق خواسته است که نسبت به این حادثه پاسخگو باشد. او همچنین دولت ایران را مسوول این حملات دانسته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، گروه جیش المختار که یک گروه شبه نظامی شیعه در عراق است مسوولیت این حملات را بر عهده گرفته است. «وثیق البطاط» رهبر این گروه گفته است که سازمان مجاهدین «اصرار بر اشغال بخشی از خاک ما دارند که این موضوع ما را ناچار به واکنش کرد.» خبرگزاری فارس و سایت رجا نیوز همچنین با انتشار فیلم کوتاهی لحظه حملات موشکی به اردگاه لیبرتی را منتشر کرده اند.

اعضای سازمان مجاهدین خلق بر اساس توافقی با دولت عراق و در سال ۲۰۱۲ بعد از تخلیه اردوگاه اشرف به این اردگاه منتقل شده اند تا بتدریج به کشورهای دیگر منتقل شوند.