مناظره نامزدهای جمهوریخواه کاخ سفید؛ پیشی گرفتن کارسون از ترامپ

Access to the comments نظرها
نگارش از مهران احمدی
مناظره نامزدهای جمهوریخواه کاخ سفید؛ پیشی گرفتن کارسون از ترامپ

سومین مناظره بین نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه چهارشنبه شب در ایالت کلرادو برگزار شد. بن کارسون، جراح بازنشسته مغز و اعصاب و نامزد پیشتاز در نظرسنجی ها، در جریان این مناظره به دفاع از طرح مالیاتی خود که از انجیل الهام گرفته شده، پرداخت.

بر اساس نتایج نظرسنجی مشترک روزنامه نیویورک تایمز و شبکه سی بی اس که پیش از مناظره چهارشنبه شب انجام شده، بن کارسون با ۲۶ درصد از بیشترین محبوبیت نزد رای دهندگان حزب جمهوریخواه برخوردار است.
دونالد ترامپ، سرمایه دار ساکن نیویورک که از ماه ژوئن تاکنون در صدر نظرسنجی ها قرار داشت در این نظرسنجی با ۲۲ درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.

کارلی فیورینا، مدیر عامل سابق یک شرکت کامپیوتری در جریان مناظره با دیگر نامزدهای جمهوریخواه از وعده خود برای ساده کردن قوانین پیچیده مالیاتی سخن گفت. در مقابل، جب بوش، فرماندار سابق فلوریدا به انتقاد از مارکو روبیو، سناتور این ایالت به دلیل غیبت زیاد او در رای گیری های سنای آمریکا پرداخت.

همزمان با برگزاری مناظره نامزدهای حزب جمهوریخواه حدود ۲۰۰ نفر در خارج از محل برگزاری این مناظره به تظاهرات پرداختند و خواستار تمرکز بر روی موضوعاتی همچون کنترل سلاح، نژادپرستی و امور مربوط به کهنه سربازان آمریکایی شدند.

اولین انتخابات ایالتی برای گزینش نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ماه نوامبر سال ۲۰۱۶، سه ماه دیگر در ایالت آیووا برگزار خواهد شد.