صنعت خودرو نقطه قوت اقتصاد مجارستان

صنعت خودرو نقطه قوت اقتصاد مجارستان
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صنعت خودرو یکی از صنایع کلیدی و بسیار مهم مجارستان محسوب می شود. نمایشگاه بین المللی خودروی بوداپست روز چهارشنبه کار خود را آغاز کرد. حدود ۳۰۰ شرکت و

صنعت خودرو یکی از صنایع کلیدی و بسیار مهم مجارستان محسوب می شود. نمایشگاه بین المللی خودروی بوداپست روز چهارشنبه کار خود را آغاز کرد. حدود ۳۰۰ شرکت و کمپانی در این نمایشگاه شرکت می کنند.

آگهی

علیرغم وجود بحران در شرکت فولکس واگن، شرکت آئودی وابسته به این کمپانی از افزایش حجم سرمایه گذاریهای خود در کارخانه خود در شهر «گیور» در شمال غرب کشور خبر می دهد.

پیتر لوره، مدیر بخش ارتباطات شرکت آئودی گفت: «موقعیت ژئوگرافی مجارستان در مرکز اروپا برای آئودی بسیار مناسب است. ما به خوبی به بازار دسترسی داریم و همکاران تجاری در نزدیکی ما هستند.»

شرکت خودروسازی ب ام و نیز مدل الکتریکی «آی ۸» خود را در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داده است.

اما شرکتهای فعال در بخش ساخت خودروهای بدون راننده نیز در مجارستان در حال توسعه هستند.

چابا کیلیان، رییس انجمن صنعت خودروسازی مجارستان گفت: «در بخش ساخت خودروهای بدون راننده شرکتهایی چون کنتینانتال، بوش و یا تیسن پرستا صدها مهندس مجاری را به استخدام خود درآورده اند. می توان گفت مجارستان یکی از مراکز توسعه خودروهای بدون راننده است.»

بازار مجارستان در برابر بازارهای ارزان دیگری چون هند و یا چین در رده پایین تر قرار می گیرد، اما این کشور تلاش می کند بخش مهندسی خودرو و نوآوری در این صنعت را تقویت کند. شرکتهایی خودروسازی همچون مرسدس بنز برای آموزش و برگزاری دوره های آموزشی در بخش مهندسی و صنعت خودروسازی در مجارستان فعالیت دارند.

بئاتریس آسبوت، خبرنگار یورونیوز در بوداپست می گوید: «صنعت اتومبیل نقش مهی در روند رشد اقتصادی مجارستان ایفا می کند. این یک صنعت کلیدی برای بخش صادرات و ساخت و ساز و تولیدات است. حدود ۲۳۵ فرصت شغلی جدید در این بخش ایجاد شده است. اقتصاد مجارستان احتمالا بدون صنعت اتومبیل رشد مثبتی نخواهد داشت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با وجود صدور قطره‌چکانی گاز به اروپا؛ گازپروم ۵.۸ میلیارد مترمکعب گاز اضافی به مجارستان می‌فرستد

کاهش دسته‌جمعی ارزش پول اقتصادهای نوظهور

طرح وزیر اقتصاد مجارستان برای کاهش پس اندازهای تامین اجتماعی توسط کارمندان